Jak przy mini­malnej zmianie nawy­ków bez dymu pal...


czytaj więcej

Wypełnij Oświadczenie Woli

Straż Miejska Kielce prowadzi działania w kierunku podnoszenia świadomości na temat transplantacji organów po śmierci. Weź od strażnika i wypełnij...


czytaj więcej

„Bezpieczna droga do szkoły”

 Jak co roku w pierwszych tygodniach września, Strażnicy Miejscy z naszej jednostki pojawiają się przy kieleckich szkołach podstawowych, realizując akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Tegoroczna akcja przebiega pod hasłem „Świeć przykładem” i w jej trakcie nasi funkcjonariusze kontrolują między innymi uczęszczane przez uczniów szlaki komunikacyjne wiodące do placówek edukacyjnych oraz miejsca pobliskie szkołom w zakresie szeroko rozumianego ładu i porządku publicznego.

Podczas tegorocznej edycji, rozdają oni także uczniom elementy odblaskowe, zwiększające bezpieczeństwo na drodze. Choć wielu uczniów, szczególnie tych z klas młodszych, takie elementy posiada już jako stały element wyposażenia plecaka, jak pokazują doświadczenia, niektóre z tornistrów lub popularnych obecnie worków, nie mają ich wcale. Tymczasem zbliża się jesieńi widoczność pieszego poruszającego się bez elementów odblaskowych po zmroku dla kierowców wynosi zaledwie około 40 metrów. Gdy jednak ów pieszy ma przypięte odblaski lub porusza się w kamizelce odblaskowej, widoczność znacznie poprawia się, wzrastając do około 200 metrów. Argument ten powinien przekonać, więc nie tylko każdego ucznia, alei dorosłych, do przypięcia do swojej garderoby, choćby małego elementu odblaskowego.

Dodatkowe informacje