Jak przy mini­malnej zmianie nawy­ków bez dymu pal...


czytaj więcej

Wypełnij Oświadczenie Woli

Straż Miejska Kielce prowadzi działania w kierunku podnoszenia świadomości na temat transplantacji organów po śmierci. Weź od strażnika i wypełnij...


czytaj więcej

26.07.2019 - Rekordowy wynik - 4 promile akoholu

Wczoraj wieczorem, Strażnicy miejscy pełniący służbę w patrolu interwencyjnym, otrzymali informację, że w Silnicy za Domem Towarowym Puchatek leży człowiek. W związku z bezpośrednim zagrożeniem życia patrol natychmiast udał się we wskazane miejsce. Okazało się, iż w wodzie leży nietrzeźwy mężczyzna, który wcześniej siedział na murku, przy alejce spacerowej. 

Po chwili jednak stracił równowagę, stoczył się ze skarpy i wpadł do wody.Strażnicy wyciągnęli mężczyznę na brzeg. Po sprawdzeniu czy nie odniósł obrażeń, strażnicy stwierdzili, że mężczyzna jest tak nietrzeźwy, że ledwo utrzymuje się na nogach. W związku z tym nie pozostawiono go bez opieki. Został on przewieziony do Ośrodka Interwencyjno- Terapeutycznego przy ul. Żniwnej w Kielcach. Tam przeprowadzono badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania zaskoczył - mężczyzna miał ponad 4 0/00. Obecny na miejscu ratownik medyczny podjął decyzję o przewiezieniu tego mężczyzny na SOR.

 

Dodatkowe informacje