Jak przy mini­malnej zmianie nawy­ków bez dymu pal...


czytaj więcej

Wypełnij Oświadczenie Woli

Straż Miejska Kielce prowadzi działania w kierunku podnoszenia świadomości na temat transplantacji organów po śmierci. Weź od strażnika i wypełnij...


czytaj więcej

Nieletni spożywajacy alkohol

W dniu 06.08.br strażnicy miejscy patrolując ”Skwer Brzeziński” na Białogonie napotkali dwóch młodzieńców, którzy beztrosko spożywali piwo na terenie placu zabaw. Osobnicy ci posiadali w zapasie dodatkowe dwie nie napoczęte butelki trunku. Po wylegitymowaniu okazało się, że są to nieletni szesnastolatkowie. Strażnicy przewieźli młodzieńców do Komisariatu Policji II w Kielcach, gdzie podjęto wobec nich dalsze czynności.

Do komisariatu wezwano również ich rodziców. Nieco później ten sam patrol w tym samym miejscu spotkał mężczyznę, który raczył się alkoholem. Z tytułu spożywania alkoholu w miejscu zabronionym został on ukarany mandatem karnym. Funkcjonariusze z pewnością podczas służb będą zwracać uwagę na „zaadaptowane” miejsce przez smakoszy trunków i podejmą stosowne czynności do osób naruszających wytyczne ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi.

Dodatkowe informacje