Kontrola miejsc przebywania osob bezdomnych

Do jednych z podstawowych zadań Straży Miejskiej w okresie zimowym należy monitorowanie miejsc przebywania osób bezdomnych,


czytaj więcej

Jak przy mini­malnej zmianie nawy­ków bez dymu pal...


czytaj więcej

Poszukiwany 55 - latek spał na ławce w centrum miasta

W sobotę 10.08 br., po godzinie 15-tej Strażnicy Miejscy patrolując Skwer Sendlerowej zauważyli leżącego na ławce mężczyznę. Mundurowi postanowili sprawdzić stan zdrowia mężczyzny. Kiedy podeszli do niego, ten od razu stał się wulgarny i agresywny, głośno krzyczał i ubliżał funkcjonariuszom. Mężczyzna nie reagował na żadne polecenia mundurowych. W pewnym momencie zerwał się z miejsca i próbował uciekać w stronę ulicy Paderewskiego.

Strażnicy szybko ujęli uciekiniera, a ponieważ nadal był agresywny został przez strażników obezwładniony i przewieziony na Komisariat Policji. Podczas potwierdzania danych osobowych ujętego mężczyzny okazało się, że jego agresywne zachowanie i próba ucieczki wynikały z faktu, że był on od dawna poszukiwany celem osadzenia w Zakładzie Karnym. Strażnikom nie pozostało nic innego jak przekazać poszukiwanego 55 - latka do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji Komisariatu III.

Dodatkowe informacje