Jak przy mini­malnej zmianie nawy­ków bez dymu pal...


czytaj więcej

Wypełnij Oświadczenie Woli

Straż Miejska Kielce prowadzi działania w kierunku podnoszenia świadomości na temat transplantacji organów po śmierci. Weź od strażnika i wypełnij...


czytaj więcej

Patrol Straży Miejskiej ujął nietrzeźwego kierowcę pojazdu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 1 września br. tuż po godz.19. Strażnicy Miejscy jadąc ulicą IX Wieków Kielc  zwrócili uwagę na samochód marki Peugeot, którego kierowca wjeżdżając na rondo wykonał serię nieskoordynowanych manewrów stwarzając tym samym realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Gwałtowne manewry i „zygzakowaty” tor jazdy samochodu wzbudziły podejrzenie funkcjonariuszy, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu.

Strażnicy ruszyli za jadącym slalomem autem, które wjechało w ulicę Okrzei i zatrzymało się w bramie jednej z posesji. Gdy tylko strażnicy otworzyli drzwi pojazdu, poczuli wyraźną woń alkoholu. Kierujący Peugeotem 38 – letni mieszkaniec woj. warmińsko – mazurskiego, po przebadaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik 1,22 mg/l - czyli 2,5 promila. Okazało się również, że mężczyzna kilka lat temu stracił uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Dalsze czynności w sprawie prowadzi policja.

Dodatkowe informacje