Kontrola miejsc przebywania osob bezdomnych

Do jednych z podstawowych zadań Straży Miejskiej w okresie zimowym należy monitorowanie miejsc przebywania osób bezdomnych,


czytaj więcej

Jak przy mini­malnej zmianie nawy­ków bez dymu pal...


czytaj więcej

Chuligani kontra przystanek. Strażnicy Miejscy zapobiegli dewastacji

Chwilę po północy 20.12.2019r. na ul. Warszawskiej patrol interwencyjny Straży Miejskiej podjął pilną interwencję, zgłoszoną przez Strażnika Miejskiego z sekcji monitoringu wizyjnego miasta. Na wysokości Politechniki Świętokrzyskiej dwóch mężczyzn z ogromną zawziętością i impetem kopało, uderzało pięściami oraz klamrami pasków w wiatę przystanku MPK.

Żeby tego było mało ostentacyjnie załatwili potrzebę fizjologiczną wprost na chodnik, obnażając się w miejscu publicznym w świetle kamer. Strażniczka pracująca nocą na monitoringu natychmiast poinformowała dyżurnego, który wysłał na miejsce patrol Straży Miejskiej. Patrol już dojeżdżając do przystanku zauważył dwóch szarpiących się mężczyzn. Mężczyźni nie reagowali na wezwania strażników do zachowania zgodnego z prawem. Jednego z nich obezwładniono i umieszczono w przedziale pojazdu służbowego dla osób ujętych, do drugiego wezwano karetkę Pogotowia Ratunkowego ponieważ jak zauważyli Strażnicy miał krwawiącą ranę głowy, przez co został przez ratowników medycznych zabrany do szpitala. Dzięki szybkiej interwencji Straży Miejskiej udało się uniknąć zdewastowania przystanku autobusowego, zaś wobec sprawców zdarzenia zostaną sporządzone wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Kielcach.

 pp1

p2

p3

p6

p5

 

 

Dodatkowe informacje