Kontrola miejsc przebywania osob bezdomnych

Do jednych z podstawowych zadań Straży Miejskiej w okresie zimowym należy monitorowanie miejsc przebywania osób bezdomnych,


czytaj więcej

Jak przy mini­malnej zmianie nawy­ków bez dymu pal...


czytaj więcej

Straż Miejska gra z „Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy”

Jest taki dzień kiedy Polacy z całego świata jednoczą się, aby wspólnie zagrać  w niesamowitą grę w pomaganie i wspieranie tych najsłabszych i potrzebujących. Wielkie granie w pomaganie to oczywiście - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w której tradycyjnie już wzięła udział Straż Miejska.

 W niedzielę 12 stycznia 2020 r. odbył się 28 Finał tej inicjatywy i razem z mieszkańcami Kielc, zbieraliśmy fundusze na zakup urządzeń i aparatury do wspierania dziecięcej medycyny zabiegowej. Spotkać nas można było na ulicy Sienkiewicza i nie sposób było nas przeoczyć. Kieleckim Strażnikom przewodził pluszowy i niezwykle sympatyczny szop Smiki, który chętnie fotografował się z dziećmi, przybijał z nimi piątki oraz w podzięce za gorące serca i ofiarność – rozdawał drobne, lecz specjalnie przygotowane na tę okazję, upominki np. słodkie miody pitne i rozmaite serduszka – odblaski, maskotki, świeczki zapachowe.

Dzięki zaufaniu i hojności mieszkańców w roku 2020 do puszki Straży Miejskiej w Kielcach trafiło aż 3 098,99 zł !!!. 

Ponadto nasi funkcjonariusze w sobotę 11 stycznia br. odwiedzili Galerię Handlową „Korona”, gdzie scenę wraz z atrakcjami z okazji WOŚP przygotowało Stowarzyszenie „Przyjazne Kielce”. Na tejże scenie kieleckie Strażniczki Miejskie wpierw zaproponowały dzieciom i dorosłym szeroki wachlarz gier i zabaw edukacyjnych, następnie zaś sprawnie przeprowadziły licytację unikatowych gadżetów z kolekcji Straży Miejskiej. Było to pluszowe maskotki SM w Kielcach oraz filiżanki ze słodkimi niespodziankami, które licytowane na tejże scenie oraz w kolejnym dniu – na scenie na Placu Artystów, zasiliły puszki WOŚP o kolejne kilkaset złotych.

 Dzięki Wam wspólnie ratujemy życie i pomagamy tym, którzy tej pomocy potrzebują – kto wie, może i nam lub naszym bliskim przyjdzie kiedyś korzystać z aparatury medycznej zakupionej ze środków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?.

 Serdecznie dziękujemy, że graliście z nami.

 

Dodatkowe informacje