Jak przy mini­malnej zmianie nawy­ków bez dymu pal...

Spotkania z mieszkańcami naszego miasta na, których prezentowany będzie pokaz palenia w piecach dwoma metodami zaplanowane zostały na 22 stycznia...


czytaj więcej

Konkurs ekologiczny - Środowisko ponad wszystko

Konkurs składa się z zadań, które muszą być realizowane przez klasę/grupę uczniów wraz z opiekunem. W każdym miesiącu na stronie...


czytaj więcej

18.05.2017 - Resocjalizacja przez pracę

Praca poza murami więzienia to nie tylko forma resocjalizacji, ale również pewnego rodzaju przywilej, z którego nie wszyscy osadzeni mogą skorzystać. W ramach porozumienia z Aresztem Śledczym od tygodnia skazani wykonują nieodpłatnie prace porządkowe na rzecz społeczności lokalnej.

W Kielcach do prac poza zakładem karnym wyselekcjonowane zostały osoby odbywające kary za drobne przestępstwa, które już opuszczały mury Aresztu Śledczego lub czekają na zwolnienia warunkowe. Więźniowie, pracujący od tygodnia na rzecz naszego miasta pod stałym nadzorem kieleckich strażników miejskich, zajmują się sprzątaniem terenów rekreacyjnych przy Zalewie Kieleckim oraz porządkowaniem terenów na działkach miejskich położonych przy ul. Wojska Polskiego, Prostej, Mieszka I oraz na Psich Górkach. Skazani swoje obowiązki wykonują bardzo sumiennie, więc mamy nadzieje, że efekty ich starań zostaną przez mieszkańców Kielc docenione. Tylko w ciągu pierwszych 5 dni pracy zebrali oni 250 worków różnego rodzaju odpadów.

CAM296 CAM298 CAM304 CAM305

Dodatkowe informacje