Jak przy mini­malnej zmianie nawy­ków bez dymu pal...


czytaj więcej

Wypełnij Oświadczenie Woli

Straż Miejska Kielce prowadzi działania w kierunku podnoszenia świadomości na temat transplantacji organów po śmierci. Weź od strażnika i wypełnij...


czytaj więcej

Dobra energia płynie do nas z Ziemi

Jak powinniśmy postępować, by być przyjaznym planecie?. Z całą pewnością musimy zwiększać świadomość najmłodszych dotyczącą konieczności ograniczania zużycia energii oraz zastosowania alternatywnych jej źródeł. Doskonałą okazją ku temu stała się dwudniowa akcja pod hasłem „Kieleckie Dni Energii”, zorganizowana przez Urząd Miasta Kielce, w którą zaangażowało się wiele instytucji na co dzień dbających o sprawy ekologiczne, w tym także kielecka Straż Miejska.

 

Podczas pierwszego dnia tej wspaniałej imprezy o proekologicznym charakterze, na Placu Wolności w Kielcach, tłumnie pojawili się uczniowie z kieleckich placówek edukacyjnych, którzy postanowili nieco zgłębić ważną tematykę energii – jej roli, zasobów czy alternatywnych źródeł.  W trakcie tego dnia akcji uczestnicy chętnie odwiedzali także stoisko edukacyjne Straży Miejskiej w Kielcach, której przedstawiciele przygotowali dla uczestników moc atrakcji. Z dużym entuzjazmem spotkała się mega gra planszowa poświęcona tematyce energii. Uczestnicy chętnie rozwiązywali także quizy i inne ciekawe karty pracy przygotowane przez strażników.


W trakcie dwudniowej akcji funkcjonariusze Straży Miejskiej w Kielcach zadbali także o edukację i wzmocnienie dobrych praktyk proekologicznych wśród mieszkańców. Patrole Straży Miejskiej podczas kontroli posesji, rozdawali ich właścicielom materiały informacyjne i edukacyjne dotyczące między innymi kwestii pozbywania się odpadów w sposób zgodny z obowiązującym prawem, ekologicznego palenia w domowych paleniskach czy informujące o możliwości dostarczania rozmaitych odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych „Odrzutownia” w Kielcach. Warto dodać, że tego typu działania nie są nowością dla kieleckich strażników, bowiem funkcjonariusze z Sekcji Ekologicznej naszej jednostki stale, podczas m.in. kontroli posesji przekazują mieszkańcom wspomniane materiały i informacje, co spotyka się z dużym entuzjazmem.


Organizatorom przedsięwzięcia dziękujemy – przede wszystkim za poszerzanie świadomości ekologicznej ludzi młodych i mieszkańców, jak również za zaproszenie nas do akcji, jako ważnych partnerów, każdego dnia dbających o wzmacnianie postaw proekologicznych ludzi.


Dziękujemy także uczestnikom akcji za moc uśmiechów, jakimi nas obdarzyliście, za dobrą zabawę i godną, przyjazną Ziemi, postawę.
Zawsze już bądźcie pełni dobrej energii, a gdy coś złego się wydarzy – zaufajcie Miejskiej Straży.

Dodatkowe informacje