KLAUZULA INFORMACYJNA RODO

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016...


czytaj więcej

06.10.2017 - Chciał pomóc koledze, pogrążył taksówkarza

Wczoraj na ul. Leśnej patrol straży miejskiej podjął interwencję wobec kierowcy pojazdu Mercedes, który zlekceważył znak "zakazu ruchu w obu kierunkach" i wjechał w ul. Leśną. Kiedy funkcjonariusze poprosili kierowcę o okazanie dokumentów, mężczyzna oświadczył, iż nie zabrał prawa jazdy z domu. Strażnicy miejscy sprawdzając czy właściciel Mercedesa posiada uprawnienia do kierowania uzyskali informację, iż zatrzymany przez nich 60-latek już w 2006 r. utracił uprawnienia do kierowania. 

W trakcie interwencji na miejsce zdarzenia podjechała taksówka z pasażerem. Pasażerem był wezwany na miejsce, znajomy 60 - latka. Przyjechał, aby zabrać z ul. Leśnej samochód swojego kolegi. Oświadczył jednak, iż to nie on przestawi pojazd a kierowca pojazdu TAXI, który go przywiózł. W celu ustalenia, komu samochód zostanie powierzony do kierowania funkcjonariusz Straży Miejskiej postanowił wylegitymować taksówkarza. I znów okazało się, iż kierowca pojazdu TAXI, 67 - kielczanin również nie ma przy sobie prawa jazdy. Wezwany na miejsce patrol policji, ustalił, że taksówkarz w ogóle nie miał prawa wsiąść za kierownicę pojazdu, tym bardziej świadczyć przewozu osób, gdyż uprawnienia do kierowania zostały mu cofnięte.
Ponieważ kierowanie samochodem pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania grozi odpowiedzialność karna, mężczyźni do dalszych czynności przekazani zostali Policji.

 

Dodatkowe informacje