KLAUZULA INFORMACYJNA RODO

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016...


czytaj więcej

13.10.2017 - Komenda Straży Miejskiej w Kielcach przyjazna dzieciom!

Straż Miejska w Kielcach od wielu już lat podejmuje działania mające za zadanie zwiększyć świadomość najmłodszych mieszkańców miasta odnośnie otaczających je zagrożeń i potencjalnych niebezpieczeństw. Działania takie realizowane są głównie poprzez cykliczne spotkania z dziećmi i młodzieżą w kieleckich placówkach oświatowych, lecz najmłodsi chętnie przychodzą także do siedziby naszej jednostki, gdzie mają okazję z bliska zobaczyć strażnika miejskiego i poznać specyfikę wykonywanej przez nas pracy.

Taka miła wizyta uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach odbyła się w środę 12 października 2017r. w naszej jednostce. Jednym z ważnych punktów spotkania stało się zwiedzanie Komendy, podczas którego uczniowie odwiedzili między innymi, gabinet Komendanta SM. W trakcie tych odwiedzin młodzi ludzie zadawali wiele ciekawym i intrygujących pytań związanych ze służbą w strażach miejskich. Pytali chociażby o to, czy kobiety nadają się do pracy w formacjach mundurowych, czy jest to praca trudna i na czym polega. Po tej części programu, zaprosiliśmy dzieci do sali treningowej kieleckich strażników miejskich, gdzie czekały nie lada atrakcje. Uczniowie wzięli udział w zmaganiach konkursowych o tytuł „Młodego Ekologa”. Grali między innymi w wielkoformatową grę planszową, w trakcie której odpowiadali na pytania z zakresu ochrony środowiska oraz segregowali odpady na dużych planszach magnetycznych, walcząc o punkty dla swoich drużyn. Na zakończenie tego spotkania, otrzymali oni od kieleckich strażników miejskich upominki – kolorowanki o tematyce ekologicznej oraz opaski odblaskowe niezbędne dla zwiększenia swojej widoczności na drodze. Ukoronowaniem wizyty wychowanków Szkoły Podstawowej nr 18 w Kielcach w Komendzie Straży Miejskiej, stało się wykonanie wspólnej fotografii. Dziękujemy dzieciom za złożenie nam tej przemiłej wizyty. Nauczycielom, opiekunom i dyrekcji placówki – serdeczne podziękowania za włączenie uczniów w aktywne poznawanie zawodu strażnika miejskiego.

Bądźcie uśmiechnięci – bądźcie bezpieczni.

DSC0823 DSC0833 DSC0867 DSC0904

Dodatkowe informacje