KLAUZULA INFORMACYJNA RODO

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016...


czytaj więcej

Jak przy mini­malnej zmianie nawy­ków bez dymu pal...


czytaj więcej

13.12.2017 - Sprzedaż alkoholu nietrzeźwym

Funkcjonariusze straży miejskiej ujawnili przypadek sprzedaży alkoholu osobom nietrzeźwym. Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godz. 10:30 w ścisłym centrum miasta. Funkcjonariusze zauważyli dwóch mężczyzn, którzy chwiejnym krokiem weszli do sklepu z alkoholem. Strażnicy nie mieli złudzeń, że obydwaj mężczyźni znajdują się pod znacznym wpływem alkoholu.

Chwilę później funkcjonariusze zaobserwowali, jak sprzedawca, pomimo tego, że widział w jakim stanie znajdują się jego klienci, bez problemów sprzedał im alkohol. W związku tym strażnicy podeszli do wychodzących z zakupionym przed chwilą towarem mężczyzn. Ci potwierdzili, iż przed chwilą zakupili dwie butelki alkoholu. Pracujący w sklepie mężczyzna przyznał się, iż przed momentem sprzedał alkohol mężczyznom, tłumacząc, że obydwaj panowie czasem przychodzą w gorszym stanie, a dziś są, jak na nich, wyjątkowo trzeźwi. Wezwany na miejsce patrol policji dokonał sprawdzenia trzeźwości – jedna z osób miała 2,3 druga 2,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprzedawca odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo, jakim jest sprzedaż alkoholu osobie nietrzeźwej.

Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi
art. 15 ust. 1 pkt 1 ustawy -
zabrania sprzedaży i podawania napojów alkoholowych m.in. osobom, których zachowanie wskazuje, że znajdują się w stanie nietrzeźwości

Dodatkowe informacje