KLAUZULA INFORMACYJNA RODO

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016...


czytaj więcej

Jak przy mini­malnej zmianie nawy­ków bez dymu pal...


czytaj więcej

14.01.2018 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – 26 Finał

Niedziela 14 stycznia 2018 roku na długo pozostanie w pamięci wielu ludzi – także kieleckich strażników miejskich. Tego dnia odbył się bowiem 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – wydarzenia, które skupia wszystkich tych, którzy nie są obojętni na los drugiego człowieka. Straż Miejska w Kielcach po raz kolejny już włączyła się w tą niezwykle cenną akcję, zaś w tym roku pomagaliśmy zbierać środki na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków. Strażnicy z naszej jednostki w tym dniu mieli niezwykle napięty grafik. Na ulicy Sienkiewicza znajdował się namiot naszej jednostki, zaś strażników spotkać tego dnia można było także na scenach w Galerii Korona oraz na Placu Artystów.

Nasi funkcjonariusze poza aktywnym uczestnictwem w zbiórce pieniędzy, uczestniczyli także w pokazach psiej tresury, połączonych z wyśmienitą zabawą. Strażniczki z Patrolu Szkolnego zadbały o podniesienie poziomu wiedzy najmłodszych uczestników akcji w zakresie bezpieczeństwa, organizując ciekawe gry i zabawy na scenie. Dużym powodzeniem cieszyły się także licytacje przeprowadzone przez naszych strażników. Za niebagatelną kwotę 300 zł wylicytowano kubek z logiem Straży Miejskiej. Do rąk osób licytujących powędrowały także maskotki naszej jednostki – pluszowy strażnik miejski - szop Smiki. Niezmiernie miło nam poinformować, że podczas 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Straż Miejska w Kielcach zebrała blisko 3 tysiące złotych!. Serdecznie dziękujemy Organizatorom, Darczyńcom, Wolontariuszom oraz wszystkim tym, którzy tego dnia byli z nami i pokazali, że los bezbronnych, całkowicie zdanych na naszą pomoc, noworodków nie jest im obojętny.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Dodatkowe informacje