Jak przy mini­malnej zmianie nawy­ków bez dymu pal...


czytaj więcej

Wypełnij Oświadczenie Woli

Straż Miejska Kielce prowadzi działania w kierunku podnoszenia świadomości na temat transplantacji organów po śmierci. Weź od strażnika i wypełnij...


czytaj więcej

07.02.2018 - Zuchwały złodziej w centrum Kielc

Odważna reakcja ekspedientki sklepu, prawidłowa rekcja przypadkowych osób oraz szybka reakcja patrolu SM pozwoliły na ujęcie mężczyzny, który w dniu wczorajszym ukradł kilka opakowań słodyczy w sklepie spożywczym przy ul. Sienkiewicza. Zdarzenie miało miejsce  około godz. 1330; strażnicy miejscy pełniący służbę przy ul. Sienkiewicza dostali informację od przechodniów, iż w DT Tęcza panie ekspedientki szarpią się ze złodziejem. Po szybkim dotarciu na miejsce strażnicy zauważyli szarpiące się osoby. Mężczyzna, którym okazał się złodziej, wyrwał się i zaczął uciekać, lecz został szybko ujęty przez strażników.

Jak ustalili strażnicy mężczyzna ten zabrał ze sklepu  trzy bombonierki o łącznej wartości 120 zł. i chciał z nimi wyjść bez uiszczenia opłaty. Jedna z ekspedientek tego sklepu zauważyła to i chciała powstrzymać złodzieja, chwytając go za odzież, w wyniku czego doznała obrażeń ręki. Po dłuższej szarpaninie kobieta zdołała wyrwać mu z rąk skradzione przedmioty. Według relacji pracownic sklepu złodziej zamierzał uciec przez sąsiedni lokal McDonalds, jednak osoby przebywające w restauracji, widząc, co się dzieje, utrudniły ucieczkę złodziejowi. Dzielna ekspedientka,   po zbadaniu przez wezwanych na miejsce ratowników medycznych została zabrana do szpitala a sprawca kradzieży  został przekazany policjantom Komisariatu Policji III. Wyrażamy szczere uznanie dla odważnej postawy pracownic sklepu oraz przypadkowych osób, które im pomogły, ponieważ nie jest to dziś zjawisko powszechne.
 

Dodatkowe informacje