KLAUZULA INFORMACYJNA RODO

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016...


czytaj więcej

Jak przy mini­malnej zmianie nawy­ków bez dymu pal...


czytaj więcej

01.03.2018 - Kontrole z zakresu spalania odpadów

W bieżącym sezonie grzewczym funkcjonariusze Straży Miejskiej podejmują więcej interwencji dotyczących spalania odpadów niż w latach ubiegłych. Do dyżurnego Straży Miejskiej, co dzień wpływają interwencję z prośbą o kontrole posesji, z których kominów wydobywa się czarny dym powodujący duże zadymienie.

I choć wyniki przeprowadzanych kontroli pokazują, że kielczanie coraz rzadziej wrzucają odpady do pieca, a czarny kolor dymu, który wydobywa się z komina wcale nie jest wskaźnikiem, że w instalacji grzewczej danego budynku spalane są odpady, to ciągle jednak wykrywamy nieuzasadnione przypadki spalania śmieci. Od początku roku strażnicy miejscy na interwencje dotyczące wypalania odpadów wyjeżdżali 270 razy w wyniku, czego ujawnili 39 przypadków spalania niedozwolonych materiałów. Funkcjonariusze za popełnione wykroczenia nałożyli 29 mandatów karnych, 5 osób zostało pouczonych, a w 5 przypadkach sporządzili dokumentację do Sądu Rejonowego w Kielcach.

Pamiętajmy, iż uciążliwości (zadymienie) powodowane spalaniem w instalacji grzewczej węgla lub innych dozwolonych materiałów w myśl obowiązujących przepisów nie stanowią czynu zabronionego.

Dodatkowe informacje