Jak przy mini­malnej zmianie nawy­ków bez dymu pal...


czytaj więcej

Wypełnij Oświadczenie Woli

Straż Miejska Kielce prowadzi działania w kierunku podnoszenia świadomości na temat transplantacji organów po śmierci. Weź od strażnika i wypełnij...


czytaj więcej

19.06.2018 - Z NAMI BEZPIECZNIE I EKOLOGICZNIE

W dniu dzisiejszym Straż Miejska uczestniczyła w Festynie edukacyjno - zabawowym zorganizowanym przez IPA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji) pod nazwą" Z NAMI BEZPIECZNIE I EKOLOGICZNIE". Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Kielce Wojciech Lubawski oraz Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach. 

W festynie wzięły udział służby odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz ratowanie życia tj. Policja, Straż Miejska, Straż Pożarna, Straż Graniczna. Jak zwykle przy takiej okazji nie zabrakło przygotowanych przez organizatorów wielu atrakcji. Funkcjonariusze SM zaprezentowali min.  tresurę psa służbowego, techniki interwencji oraz pokaz samoobrony. Można było również samemu sprawdzić swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, wcielić się w rolę strażnika miejskiego, posiedzieć w radiowozie i samodzielnie załączyć syrenę alarmową. Jednak największą atrakcją była gra w piłkę i konkurencja przeciągania liny z pełniącym służbę w Straży Miejskiej psim funkcjonariuszem Hektorem.  Strażnicy miejscy rozdawali uczestnikom kolorowanki o tematyce ekologicznej, mini przewodniki po Kielcach oraz opaski odblaskowe.

 

GALERIA 

zobacz relacje - ITV Kielce

Dodatkowe informacje