Jak przy mini­malnej zmianie nawy­ków bez dymu pal...


czytaj więcej

Wypełnij Oświadczenie Woli

Straż Miejska Kielce prowadzi działania w kierunku podnoszenia świadomości na temat transplantacji organów po śmierci. Weź od strażnika i wypełnij...


czytaj więcej

16.07.2018 - Strażnicy miejscy ujęli mężczyznę, który okradł nietrzeźwego.

Funkcjonariusze podczas służby z 15 na 16 lipca br. zainteresowali się mężczyzną stojącym przy ul.Św. Leonarda, który ukradkiem przedlądał zawartość portfela. Na widok patrolu zaczął zachowywać się jakby chciał coś ukryć i szybkim krokiem próbował oddalić się z miejsca. Strażnicy postanowili go wylegitymować i upewnić się, czy aby portfel ten nie jest własnością kogoś innego.

Szybko okazało się, że portfel i jego zawartość były własnością innego mężczyzny. 47 latek, wobec którego podjęto interwencję przyznał się, że "skorzystał z okazji" i ukradł portfel leżącemu w bramie nietrzeźwemu.  Strażnicy wraz z amatorem cudzej własności udali się do bramy, w której cały czas leżał nieświadomy kradzieży swojego portfela mężczyzna. Dobudzony rozpoznał swoją własność. Strażnicy przekazali obu panów do dyspozycji funkcjonariuszy Komisariatu Policji III.

Dodatkowe informacje