Jak przy mini­malnej zmianie nawy­ków bez dymu pal...


czytaj więcej

Wypełnij Oświadczenie Woli

Straż Miejska Kielce prowadzi działania w kierunku podnoszenia świadomości na temat transplantacji organów po śmierci. Weź od strażnika i wypełnij...


czytaj więcej

07.11.2018 - Strażnicy znaleźli bezdomnego w stanie skrajnego wychłodzenia.

W dniu dzisiejszym przed godz. 12 do Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie o mężczyźnie leżącym w bramie w centrum Kielc. Dyżurny niezwłocznie na miejsce wysłał patrol, który na terenie posesji przy ul. św. Leonarda znalazł leżącego na schodach mężczyznę.

Strażnicy rozpoznali leżącego jako bezdomnego, przebywającego często na kieleckim Rynku. Funkcjonariusze próbowali nawiązać z nim kontakt słowny, jednak mężczyzna, choć był przytomny nie reagował na żadne bodźce. Ponieważ strażnicy zaobserwowali u niego objawy wychłodzenia, niezwłocznie wezwali na miejsce karetkę pogotowia ratunkowego, a mężczyznę okryli znajdującymi się w bramie kurtką i starą kołdrą. Przybyli na miejsce ratownicy stwierdzili, iż mężczyzna znajduje się w hipotermii, a temperatura jego ciała wynosiła około 32 stopnie C. Bezdomny mężczyzna został przewieziony na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Ponieważ nie wszystkie miejsca pobytu osób bezdomnych są nam znane, zachęcamy mieszkańców Kielc do współpracy i apelujemy o zgłaszanie pod bezpłatnym numerem telefonu 986 lub nr 41 368-75-15 tego typu informacji.  Każdy sygnał przekazany do Straży Miejskiej, dotyczący miejsc, w których przebywają osoby nietrzeźwe, bezdomne, lub samotne narażone na wychłodzenie organizmu może uratować ich zdrowie, a czasem życie. Mamy nadzieję, że dzisiejsze zgłoszenie wpłynęło na czas.

Dodatkowe informacje