Jak przy mini­malnej zmianie nawy­ków bez dymu pal...


czytaj więcej

Wypełnij Oświadczenie Woli

Straż Miejska Kielce prowadzi działania w kierunku podnoszenia świadomości na temat transplantacji organów po śmierci. Weź od strażnika i wypełnij...


czytaj więcej

04.03.2019 - strażnicy udzielili pierwszej pomocy

O dużym szczęściu może mówić mężczyzna, który przewracając się uderzy głową o ścianę budynku. Na pomoc nie musiał długo czekać. Zdarzenie widzieli strażnicy miejscy i szybko udzielili mu fachowej pomocy. W niedzielę po 22 na ul. Warszawskiej, patrol kieleckiej straży miejskiej zauważył poruszającego się z pomocą kuli ortopedycznej mężczyznę, który nagle stracił równowagę i przewrócił się uderzając głową o ścianę budynku.

Funkcjonariusze natychmiast pospieszyli z pomocą. Będący w patrolu strażnik - ratownik stwierdził na głowie mężczyzny obficie krwawiącą ranę. Rana na głowie została zabezpieczona jałowymi opatrunkami, a na miejsce wezwana karetka  Do jej przyjazdu stan mężczyzny był cały czas monitorowany.  Przybyła ekipa medyczna zabrała poszkodowanego do szpitala.
Kieleccy strażnicy miejscy często spotykają się z sytuacjami, w których nabyta przez nich wiedza z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej służy ofiarom wypadków lub innych zdarzeń. Częste szkolenia przprowadzane przez ratownika medycznego, który jest funkcjonariuszem Straży Miejskiej procentują w nagłych wypadkach z udziałem poszkodowanych osób. Obecnie w szeregach kieleckiej Straży Miejskiej jest siedmiu wykwalifikowanych ratowników w tym trzech ratowników medycznych.

Dodatkowe informacje