19.05.2017 - Chory, zaniedbany pies

Wczoraj do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące psa przetrzymywanego w niewłaściwych warunkach na jednej z posesji przy ul. Łódzkiej. Skierowani na interwencję funkcjonariusze z patrolu EKO potwierdzili zgłoszenie. Podczas kontroli na wskazanej posesji zastali zaniedbanego psa, który nie był w stanie utrzymać się na własnych nogach.

N ajego ciele licznie bytowały muchy i ich larwy. W pobliżu kojca zwierzęcia unosił się bardzo silny i nieprzyjemny zapach. Obecny podczas kontroli właściciel posesji oświadczył, iż nie wie co dolega psu. Jednak pomimo widocznych objawów chorobowych u zwierzęcia jego właściciel nie skorzystał z pomocy weterynarza. Pies nie posiadał również obowiązkowych szczepień. Funkcjonariusze podjęli decyzję o wezwaniu patrolu interwencyjnego ze schroniska dla zwierząt. Ze względu na zły stan zdrowia zwierzaka pracownice schroniska do przeniesienia psa zmuszone były użyć noszy. Chory pies przewieziony został do kliniki weterynaryjnej. O sprawie powiadomione zostaną Towarzystwo Opieki Nad Zwierzętami oraz Policja.  

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, zabrania się utrzymywania zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania w stanie rażącego zaniedbania lub niechlujstwa. Właściciel zwierzęcia domowego ma obowiązek zapewnić mu pożywienie, wodę oraz pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi – za nie stosowanie się do zapisów Ustawy grożą sankcje karne.

CAM00323  

Dodatkowe informacje