17.12.2018 - Pokaz ekologicznego i ekonomicznego palenia w piecu

  • Drukuj

W niedzielne przedpołudnie na terenie Parafii pod wezwaniem Chrystusa Króla na kieleckim Baranówku odbył się kolejny pokaz instruktażowy tzw. odgórnej metody palenia w piecach C.O., dzięki której można uzyskać więcej energii cieplnej, przy jednoczesnym znacznym zmniejszeniu ilości dymu. Mieszkańcy chętnie uczestniczyli w pokazie zorganizowanym dla nich przez strażników z patrolu EKO.

W czasie prezentacji funkcjonariusze SM odpowiadali na pytania, nie tylko dotyczące samej metody ekologicznego palenia w piecach, ale również co w nich może się znależć, a czego spalać nie wolno, czy też miejsc, gdzie można oddać elektrośmieci i jakie grożą konsekwencje nie stosowania się do przepisów w tym zakresie. Dorosłym rozdawano ulotki informacyjne dotyczące zasad ekonomicznego i ekologicznego spalania paliw stałych a dzieciom malowanki oraz opaski odblaskowe.

Mamy nadzieję, że wiedza przekazana przez nasz patrol zmieni wieloletnie nawyki mieszkańców naszego miasta sposobu rozpalania pieców metodą "od dołu" i tym samym przyczyni się do zmniejszenia uciążliwości związanych z dużym zadymieniem Kielc.

IMG 2018

IMG 201812

IMG 2018121

IMG 20181216