07.03.2019 - Strażnicy miejscy namierzyli „śmieciarza”

  • Drukuj

Wczoraj podczas kontroli rejonów przyleśnych funkcjonariusze z patrolu EKO, w sąsiedztwie ujęcia wody dla miasta Kielce na ul. Chłopskiej napotkali stertę świeżo wyrzuconych śmieci bytowych oraz opakowań po artykułach AGD. Tak jak w innych podobnych przypadkach na miejscu wykonali dokumentację zdjęciową i przeprowadzili czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tego wykroczenia.

W wyniku podjętych działań, mając niezbite dowody, jeszcze tego samego dnia mundurowi odwiedzili mężczyznę odpowiedzialnego za zaśmiecenie, a ten przyznał się od razu. Mężczyzna nie umiał racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego zamiast wyrzucić śmieci do kontenera znajdującego się na terenie posesji zdecydował się na wywiezienie odpadów do lasu. Za swój czyn ukarany został najwyższym możliwym za to wykroczenie mandatem karnym oraz zobowiązano go do natychmiastowego posprzątania miejsca, które zaśmiecił.

Straż Miejska przypomina, że mieszkańcy mogą legalnie i bezpłatnie pozbyć się nadmiaru śmieci zawożąc je do ODRZUTOWNI - Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Magazynowej w Kielcach.
 

ieci

smieci

Polecenie zostało wykonane

wieci