Kielecka Straż Miejska zapowiada działania kontrolne i wyciąganie surowych konsekwencji wobec tych, którzy zatruwają środowisko.

Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego kieleccy Strażnicy przystępują do intensywnych kontroli na terenie naszego miasta. Funkcjonariusze będą dokładnie sprawdzać czym ogrzewane są budynki. Ponadto będą zwracać uwagę na prawidłowość gromadzenia i pozbywania się odpadów komunalnych. Kontrolami objęte będą zarówno posesje prywatne, jak i nieruchomości, na terenie, których prowadzona jest działalność gospodarcza. Należy podkreślić, że w naszym mieście nadal spotykamy mieszkańców, którzy nie tylko nie dbają o własne podwórko, ale również dbanie o ogólnie pojęte środowisko jest im całkowicie obce.

 

Czytaj więcej...

Kradzież złomu

Strażnicy miejscy  z patrolu EKO, ujawnili sprzedaż do punktu skupu złomu nielegalnie pozyskanych metalowych elementów.  W dniu 17 lipca 2019 r. patrol  Straży Miejskiej dostał informację, że ulicą Hauke-Bosaka w Kielcach porusza się dwóch nietrzeźwych mężczyzn, niosących metalowe bramy. Zgłaszający sugerował, ze mogą oni nie być właścicielami niesionych przedmiotów.  Dysponując wiedzą, że  w pobliżu znajduje się punkt skupu złomu strażnicy postanowili sprawdzić, czy mężczyźni nie udali się właśnie tam.

Czytaj więcej...

25.04.2019 - Brak wyobraźni i posznowania dla środowiska naturalnego

W dniu 24.04.br strażnicy miejscy z patrolu Eko kontrolując w godzinach wieczornych tereny leśne dzielnicy Białogon w Kielcach m.in. pod kątem przeciwdziałania niszczenia środowiska, porzucania odpadów zauważyli kłęby dymu unoszące się nad dawnym kamieniołomem. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali miejsce skąd rozprzestrzeniało się zadymienie. W kotlinie po starym wyrobisku zastali starszego mężczyznę, który w „trzech” ogniskach wypalał plastikową otulinę kabli elektrycznych.

Czytaj więcej...

12.04.2019 - Znikają kolejne śmietniska

W wyniku podjętych działań strażnicy miejscy z patroli EKO doprowadzili do uprzątnięcia nielegalnych wysypisk śmieci na terenie miasta zlokalizowanych m.in. przy ulicach 1-go Maja, Domki, Leszczyńskiej. Informacje dotyczące zaśmieconych terenów pochodziły z obserwacji własnych funkcjonariuszy oraz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje