22.03.2019 - Kolejny "truciciel" namierzony

Od jakiegoś czasu strażnicy miejscy otrzymywali informacje od mieszkańców dzielnicy Pakosz, o gęstym duszącym zadymieniu oraz wyjątkowo nieprzyjemnym zapachu, który pojawia się w okolicy zwłaszcza w porze wieczorno - nocnej. Strażnicy przez kilka wieczorów  namierzali „truciciela” i w końcu trafili. Podczas kontroli ujawniono firmę na terenie której spalane były wszystkie powstające tam odpady. Strażnicy pobrali próbki popiołów i niedopalonych odpadów, wśród których znajdowały się min.: butelki i  folie plastikowe, zaolejone szmaty, pianki poliuretanowe, wełna mineralna, płyty wiórowe i okleinowane, zgniłe liście, odpady bytowe i wiele innych.

Czytaj więcej...

22.03.2019 - nielegalne odprowadzanie ścieków

Kieleccy strażnicy miejscy z patrolu Eko, podczas ostatnich kontroli prowadzonych na kieleckich osiedlach ujawnili kolejne 2 przypadki pozbywania się ścieków do gruntu.
Na osiedlu Podkarczówka, strażnicy zwrócili uwagę na jednen z domów prywatnych wokół którego wyczuwalny był dziwny zapach. Podczas szczegółowej kontroli zauważono, że w zewnętrznej ścianie budynku wyprowadzona jest rura kanalizacyjna skierowana w stronę ogrodzenia posesji.

Czytaj więcej...

07.03.2019 - Strażnicy miejscy namierzyli „śmieciarza”

Wczoraj podczas kontroli rejonów przyleśnych funkcjonariusze z patrolu EKO, w sąsiedztwie ujęcia wody dla miasta Kielce na ul. Chłopskiej napotkali stertę świeżo wyrzuconych śmieci bytowych oraz opakowań po artykułach AGD. Tak jak w innych podobnych przypadkach na miejscu wykonali dokumentację zdjęciową i przeprowadzili czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tego wykroczenia.

Czytaj więcej...

1.03.2019 - Dymiący komin

W dniu dzisiejszym kieleccy strażnicy z patrolu EKO podjęli interwencję dotyczacą nadmiernego zadymienia wydobywajacego się z komina usytuawanego na terenie jednej z kieleckich firm. Podczas kontroli funkcjonariusze stwierdzili, że w kotle przystosowanym do palania miałem węglowym spalane były m.in. biomasa, płyty wiórowe i laminowane, folie z opakowań oraz odpadki pianek poliuretanowych.

Czytaj więcej...

24.02.2019 - NIE dla smogu

W ramach zapowiedzi i promocji I Kongresu Ekologii Powietrza, który odbędzie się w najbliższy czwartek, 28 lutego w Targach Kielce w niedzielne przedpołudnie w kieleckiej Galerii Echo gościli strażnicy miejscy z patrolu EKO. Funkcjonariusze chętnie udzielali informacji jak palić w piecu by było ono mniej uciążliwe dla otoczenia.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje