Z wizytą w Puszczy Świętokrzyskiej

W dniu 29 maja 2014 roku Straż Miejska Kielce po raz drugi miała okazję uczestniczyć w Pikniku Leśnego Kompleksu Promocyjnego Nadleśnictwa Kielce „Puszcza Świętokrzyska”.


Wydarzenie to stało się dla nas znakomitą okazją do spotkania z młodymi ludźmi nie tylko z kieleckich placówek oświatowych, ale i tych z terenu powiatu kieleckiego.

Dzieci i młodzież, którzy tłumnie odwiedzali nasze stoisko edukacyjne mieli okazję wziąć udział w zmaganiach konkursowych dotyczących zarówno działania Straży Miejskiej, jak i z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Starszych uczestników Pikniku pytaliśmy chociażby o strukturę, zakres działania czy umundurowanie strażnika miejskiego, zaś najmłodsi odpowiadali na pytania związane z zachowaniem bezpieczeństwa w kontaktach z osobami obcymi, nieznanymi zwierzętami czy z zakresu znajomości numerów alarmowych. Grupy, które odpowiedziały poprawnie na zadawane pytania otrzymywały nagrody rzeczowe. Po budzących silne emocje zmaganiach konkursowych, nasi młodzi goście mieli okazję obejrzeć pokaz psiej tresury psa służbowego Straży Miejskiej. Nasz czworonożny bohater Hektor po raz kolejny udowodnił, że nie tylko słucha się poleceń swego pana, ale i wie co to dobra zabawa. Hektor pokazał swoją rozrywkową naturę biorąc udział m.in. w przeciąganiu liny z młodymi gośćmi, jak i w meczu piłkarskim z uczestnikami pokazu.

Pomimo nie sprzyjającej aury atmosfera podczas Pikniku była wyśmienita - dziękujemy uczestnikom, że tak tłumnie zaszczycili swoją obecnością, organizatorom oraz partnerom, którzy swoimi przygotowaniami umilali czas podczas wspólnego Pikniku.

 

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z wizyty w Puszczy Świętokrzyskiej:

 

250614 1

 

250614 2

 

250614 3

 

250614 4

 

250614 5

 

250614 6

 

Do zobaczenia za rok!!!

Dodatkowe informacje