Z wizytą u „Małych Odkrywców”

O niezwykłej bystrości umysłów przedszkolaków, po raz kolejny mogli się przekonać kieleccy strażnicy miejscy, którzy 16 maja 2017r. udali się do Niepublicznego Przedszkola „Wyspa Odkrywców”. Było to wyjątkowe spotkanie, w tym jakże barwnym przedszkolu, które, jak mamy nadzieję, zaowocuje dalszą współpracą na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci.

Czytaj więcej...

03.02.2017 - Warsztaty Edukacyjne na Targach Ekotech

O tym, dlaczego odpady są tak ważne, jak prawidłowo je segregować oraz czy można nadać im drugie „życie”, kieleccy strażnicy miejscy zajmujący się działaniami profilaktycznymi opowiadali dzieciom i młodzieży z kieleckich szkół, którzy tłumnie przybyli na warsztaty edukacyjne zorganizowane w ramach XVII Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami.

Czytaj więcej...

Bezpieczne Ferie w Straży Miejskiej

 W okresie ferii zimowych, kiedy dzieci i młodzież odpoczywają od szkolnej codzienności, kieleccy strażnicy miejscy zapraszają ich na ciekawe zajęcia w Komendzie Straży Miejskiej. W tym roku tradycji stało się za dość i w siedzibie naszej jednostki tłumnie pojawili się młodzi goście, którzy postanowili uatrakcyjnić swoje ferie poprzez wizytę w naszej jednostce.

  

Czytaj więcej...

„Podaj dalej... drugie życie odpadów"

 Pod takim hasłem w dniu 16 września br. Straż Miejska w Kielcach zorganizowała  najbardziej rozpoznawalne działanie w zakresie edukacji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Akcję zorganizowano na terenie 26 placówek oświatowych, a polegała ona na zbiórce zużytych telefonów komórkowych.

Czytaj więcej...

Letnie Warsztaty w Kinie Moskwa

W środę 22 czerwca br. uczniowie z kieleckich szkół podstawowych ochoczo przybyli do Kina Moskwa w Kielcach na ostatnią już w tym roku szkolnym, projekcję filmową poprzedzoną warsztatami edukacyjnymi z kieleckimi strażnikami miejskimi.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje