DBAJ O ENERGIĘ - ZBIERAJ BATERIE

Zużyte baterie, choć zaliczają się do odpadów niewielkich rozmiarów, stanowią zarazem odpad bardzo niebezpieczny. W skład takich baterii wchodzą bowiem liczne metale ciężkie, takie jak ołów, kadm, rtęć, które nie ulegają rozkładowi. Tymczasem, jako, że mają one bardzo krótki żywot, wiele z nich, choć nie powinno, trafia do koszy znajdujących się w ogólnodostępnych altanach śmietnikowych.

Czytaj więcej...

26.05.2016 - NA STRAŻY SENIORÓW

Niezmiernie miło nam poinformować, że strażnicy miejscy z naszej jednostki od kwietnia 2017r. cyklicznie spotykają się z kieleckimi seniorami z Domów Seniora, prowadzonymi przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Czytaj więcej...

Z wizytą u „Małych Odkrywców”

O niezwykłej bystrości umysłów przedszkolaków, po raz kolejny mogli się przekonać kieleccy strażnicy miejscy, którzy 16 maja 2017r. udali się do Niepublicznego Przedszkola „Wyspa Odkrywców”. Było to wyjątkowe spotkanie, w tym jakże barwnym przedszkolu, które, jak mamy nadzieję, zaowocuje dalszą współpracą na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci.

Czytaj więcej...

03.02.2017 - Warsztaty Edukacyjne na Targach Ekotech

O tym, dlaczego odpady są tak ważne, jak prawidłowo je segregować oraz czy można nadać im drugie „życie”, kieleccy strażnicy miejscy zajmujący się działaniami profilaktycznymi opowiadali dzieciom i młodzieży z kieleckich szkół, którzy tłumnie przybyli na warsztaty edukacyjne zorganizowane w ramach XVII Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami.

Czytaj więcej...

Bezpieczne Ferie w Straży Miejskiej

 W okresie ferii zimowych, kiedy dzieci i młodzież odpoczywają od szkolnej codzienności, kieleccy strażnicy miejscy zapraszają ich na ciekawe zajęcia w Komendzie Straży Miejskiej. W tym roku tradycji stało się za dość i w siedzibie naszej jednostki tłumnie pojawili się młodzi goście, którzy postanowili uatrakcyjnić swoje ferie poprzez wizytę w naszej jednostce.

  

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje