„Wiem, jak zachować się w kontakcie z psem”

O tym, że zwierzę niejednokrotnie bywa najbardziej oddanym przyjacielem człowieka, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. W końcu zwierzęta, jak ludzie, mają uczucia, którymi chętnie dzielą się z człowiekiem. Do roli swoich „przyjaciół” najchętniej wybieranymi przez ludzi zwierzętami są z całą pewnością psy. Fakt ten nie dziwi, potrafią one być wierne, opiekuńcze, a gdy czujemy potrzebę – można wtulić się w ich miękkie i ciepłe futerko.

Czytaj więcej...

Finał ekologicznego konkursu plastycznego „MOJA RADA NA ODPADA”

Kolejny już Finał ekologicznego konkursu plastycznego pod hasłem „MOJA RADA NA ODPADA” odbył się 1 marca w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Głównym celem konkursu było podnoniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Przedsięwzięcie adresowane do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych po raz kolejny spotkało się z ogromnym odzewem.

Czytaj więcej...

27.11.2018 - Straz Miejska zaprasza do udziału w Konkursie „Nieletni PARAGRAF”

Straż Miejska zaprasza do udziału w Konkursie adresowanym do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych, klas III szkół gimnazjalnych oraz I klas średnich, którego celem jest m. in.
-  kształtowanie świadomości prawnej uczniów,
-  wzmacnianie wiedzy w zakresie obowiązujących przepisów,
- udoskonalanie umiejętności komunikacyjnych
i oratorskich uczestników,

- zapobieganie agresji wśród dzieci i młodzieży, uświadomienie konsekwencji nieprzestrzegania prawa.

REGULAMIN - pdf.

 

NIELETNI PARAGRAF

 

INFORMACJE O II ETAPIE KONKURSU
„Nieletni PARAGRAF”

WYNIKI

Z pierwszą pomocą u najmłodszych

Jak wszystkim wiadomo każde dziecko inspiruje się bajkami lub przygodami superbohaterów, marząc, aby zostać jednym z nich. Dumą może napawać posiadanie własnej supermocy, dzięki której można ratować z opresji drugiego człowieka. Dlatego też wychodząc naprzeciw marzeniom najmłodszych kielecka Straż Miejska organizuje zajęcia pierwszej pomocy przedmedycznej w przedszkolach oraz szkołach podstawowych kl. I.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje