29.09.2017 - Kino Moskwa – Kino Przyjazne Dzieciom

Kino Moskwa to miejsce, w którym spotkać możemy się nie tylko z filmowymi postaciami, ale i ważny adres na szlaku kieleckich dialogów o bezpieczeństwie. Od wielu już lat Straż Miejska w Kielcach współpracuje z pracownikami Kina i przed popularnymi seansami dla dzieci i młodzieży, przeprowadza warsztaty o bezpieczeństwie. W piątek – 29.09.2017r. odbyło się kolejne już takie spotkanie z uczniami kieleckich placówek, które poświęcone było ważnemu zagadnieniu bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

 

Czytaj więcej...

27.09.2017 - Tryb życia siedzący zmień na biegający!

W ostatnich latach obserwuje się niezwykle wzrastającą popularność dyscypliny sportowej, jaką są biegi. Nietrudno faktowi temu się dziwić. Biegać można wszędzie, niezależnie od warunków pogodowych, zasobów finansowych, a sport ten oprócz kształtowania w pożądany sposób sylwetki, kształtuje także wiele ważnych cech charakteru – wytrwałość, niezłomność, upór w dążeniu do celu.

 

Czytaj więcej...

01.09.2017- Konkurs JESTEM BEZPIECZNY NA DRODZE

Straż Miejska w Kielcach ogłasza Konkurs plastyczny skierowany do uczniów szkół podstawowych oraz placówek przedszkolnych z terenu miasta Kielce.
Celem konkursu jest
- promowanie bezpiecznych zachowań wśród najmłodszych,

- wyrabianie pożądanych przyzwyczajeń dotyczących bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym,
- utrwalenie wiedzy na tematy związane z zasadami ruchu drogowego,
- wdrażanie dzieci do zdrowej rywalizacji konkursowej opartej na zasadach fair-play.

REGULAMIN - pdf.

Jeśli życie to gra – graj tak żeby wygrać: WYGRAJ TRZEŹWOŚĆ

W życiu każdego człowieka jest zapewne kilka takich słów, którym przypisuje się wartość szczególną i niepodważalną. Jednym z najbardziej znaczących słów, biorąc pod uwagę bezpieczne i zdrowe życie, bezsprzecznie jest słowo: TRZEŹWOŚĆ. Nikt bowiem bez zachowania przytomności umysłu, bez umiejętności odróżnienia dobra od zła, nie jest w stanie w pełni cieszyć się szczęśliwym życiem.

Czytaj więcej...

Festyn „Podaruj bliskim zdrowy styl życia”

W dniu 10 czerwca 2017 r. terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 27 odbył się IV Festyn „Na Prostej” pod hasłem Podaruj bliskim zdrowy styl życia”. W wydarzeniu tym wzięli udział kieleccy strażnicy miejscy, którzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje