01.12.2017 - Ruch drogowy okiem dziecka

Czwartek - 30 listopada 2017r. na długo pozostanie w pamięci laureatów konkursu plastycznego pod hasłem „Jestem bezpieczny na drodze” zorganizowanego przez kielecką Straż Miejską. Tego bowiem dnia dzieci z kieleckich przedszkoli oraz uczniowie klas I-III szkół podstawowych tłumnie przybyli do Kina Moskwa, gdzie miała miejsce uroczysta gala finałowa.

Czytaj więcej...

30.11.2017 - "Moja rada na odpada"

Straż Miejska w Kielcach zaprasza dzieci i młodzież placówek szkolnych do udziału w kolejnej edycji Konkursu MOJA RADA NA ODPADA. Prace Konkursowe powinny odnosić się do tematyki Konkursu - w zależności od kategorii konkursowej.

regulamin - pdf.

„Jestem EKO? – brudna gleba, chleba nie da…”

W sobotę 18 listopada 2017r. funkcjonariusze z naszej jednostki pojawili się w Przedszkolu Samorządowym nr 35 w Kielcach, gdzie miało miejsce niezapomniane wydarzenie – Festyn pod hasłem „EKO-UROCZYSKO”. Straż Miejska w Kielcach, dbając o ład i porządek w mieście, ogromną wagę przywiązuje do kwestii ekologicznych.

Czytaj więcej...

17.11.2017 - XI edycja Olimpiady Bezpieczeństwa

Znajomość przepisów ruchu drogowego czy zasad udzielania I pomocy przedmedycznej, to bardzo ważne umiejętności, jakie winien posiadać, niezależnie od wieku, każdy człowiek.  Niejednokrotnie, jak pokazują i niepokoją doświadczenia, to jednak dzieci i młodzież wykazują się lepszą ich znajomością!. Skąd młodzi ludzie posiadają takie zasoby wiedzy we wspomnianej tematyce?.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje