13.11.2017 - Festyn z okazji Dnia Niepodległości

W sobotę 11 listopada miała miejsce 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji, po zakończeniu części oficjalnej obchodów upamiętniających to przełomowe wydarzenie historyczne, na kieleckim Placu Wolności odbył się Kielecki Festyn Niepodległościowy. Podczas tego wydarzenia nie mogło zabraknąć strażników miejskich z naszej jednostki, którzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji.

Podczas festynu można było zobaczyć chociażby występy naszego czworonożnego strażnika Hectora, który i bawił – grając z dziećmi w piłkę czy przeciągając z nimi linę, ale i budził respekt – prezentując pokaz psiej tresury i agresji. Uczestnicy festynu chętnie zgłębiali ze strażnikami miejskimi swoją wiedzę z zakresu udzielania I pomocy przedmedycznej. Na najmłodszych zaś, którzy pragnęli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu różnych obszarów bezpieczeństwa, czekały liczne zadania konkursowe. Ci, którzy się ich podjęli walczyli o upominki, zdobywając jednocześnie uznanie w oczach opiekunów, którzy niejednokrotnie podkreślali, iż poziom wiedzy dzieci w tej tematyce jest nierzadko większy niż u osób dorosłych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanych w powodzenie festynu – Organizatorom, uczestnikom, dzieciom. Dzięki Wam wydarzenie to na długo pozostanie w naszej pamięci. Bądźcie bezpieczni i uśmiechnięci
 
.

DSC 0008

DSC 0015

DSC 0032

DSC 0050

 DSC 00179

DSC 0093

Dodatkowe informacje