Pożegnanie zimy – finał Konkursu plastycznego „Bezpieczna zima ze Strażą Miejską”

Zima to przepiękna i urokliwa pora roku, która w oczach dziecka nierozerwalnie wiąże się z wieloma zimowymi szaleństwami. Narty, sanki, lepienie bałwana – to tylko niektóre z nich. Podczas oddawania się bez reszty zabawie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach, których musimy przestrzegać, by zabawa ta była bezpieczna.

Kieleccy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie Straży Miejskiej dotyczącym bezpiecznego spędzania czasu w okresie zimowym, udowodnili, że doskonale znają te cenne reguły. I chociaż w tym roku zima „nie odpuszcza” i przywitała się z wiosną śniegiem oraz chłodem, laureaci konkursu zaproszeni na galę finałową, udowodnili, że w ich sercach mamy nadzieję już na dobre, zagościła wiosna. W Konkursie „Bezpieczna zima ze Strażą Miejską” wzięło udział – nie bagatela – 729 uczestników, którzy reprezentowali aż 22 placówki oświatowe z terenu miasta Kielce!. Uczestnicy za zadanie mieli przygotowanie rysunku konturowego, którego tematyka wpisywała się w hasło konkursowe. Z prac uczniów, Straż Miejska w Kielcach, przygotowała dwie kolorowanki dotyczące bezpiecznej zimowej zabawy. Jaka była recepta na to, by to praca danego ucznia znalazła się w malowance edukacyjnej?. Doskonale wiedzą to nasi laureaci, którzy połączyli swoje zdolności plastyczne z refleksją na temat bezpieczeństwa. Dziękujemy Wam za to, że promujecie bezpieczeństwo - za to, że wplatacie zasady do codziennej zabawy.Spośród wszystkich uczestników Konkursu, jury konkursowe w składzie: Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Kielcach – Wojciech Bafia, przedstawicielek Urzędu Miasta w Kielcach: Wydział Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem – Iwona Pamuła,Wydział Zarządzania Energią - Aneta Boroń, Instruktor PlastykDomu Kultury „Białogon” -Agnieszka Bartoszak, przedstawicielek Straży Miejskiej w Kielcach Patrol Szkolny – Iza Wierzba, Karolina Kędzierska, wyłoniło 199 laureatów. Nasi zwycięzcy otrzymali upominki oraz wspólnie spotkali się na gali finałowej, by raz jeszcze utrwalić zasady bezpiecznej zabawy. Poza nagrodami dla laureatów, Straż Miejska Kielce, przygotowała nagrody dla najlepszych szkół, które najaktywniej zaangażowały się w inicjatywę konkursową. Były to Szkoły Podstawowe nr 4, 13, 14, 27, 31. Komisja przyznała również wyróżnienia dla nauczycieli, którzy zmotywowali największa liczbę dzieci do udziału w akcji. Były to Małgorzata Śledź – SP 8, Edyta Przygoda – SP 13, Monika Nowak – SP 24, Teresa Izdebska – Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej w Kielcach.

Nazwiska laureatów nagród głównych w Konkursie zamieszczamy poniżej, zaś raz jeszcze serdecznie dziękujemy wszystkim tym, bez których zrealizowanie tej inicjatywy nie byłoby możliwe: uczestnikom, gronu pedagogicznemu, rodzicom i opiekunom, członkom jury konkursowego, Wydziałowi Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem, Wydziałowi Zarządzania Energią, Dyrekcji i pracownikom Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Przyjmijcie proszę nasze wyrazy wdzięczności - bądźcie bezpieczni i niechaj wiosna zagości w Waszych sercach!.

GALERIA

Nazwiska laureatów nagród głównych w Konkursie „Bezpieczna zima ze Strażą Miejską”:

KOLOROWANKA I

SP 27

OP. LIDIA OKULICKA – JEZIERCZAK

 1. Milena Kobiec kl. 6 d
 2. Ola Lachowska kl. 7 b
 3. Aleksandra Sałata kl 7 b

KATOLICKA SZKOŁA PODSTAWOWA DIECEZJI KIELCEKIEJ

OP. TERESA IZDEBSKA

 1. Kinga Królik kl. 7b

SP 4

OP. ELŻBIETA MOSKWA

 1. Renata Chanc kl. 5
 2. Milena Chanc kl. 7

SP 14

OP. MICHAŁ KOZŁOWSKI

 1. Zuzanna Kaleta kl. 3 a

SP 13

OP. EDYTA PRZYGODA

 1. Amelia Jaśkowska kl. 4

KOLOROWANKA 2

SP 31

               OP. JUSTYNA MISIAK

 1. Klaudia Jakubowska – 3 gim

SP 14

OP. RENATA MAKULA

 1. Wiktoria Krzyszkowska kl. 3 a

SP 4

OP. BARBARA OSMAN

 1. Kacper Borkowski kl. 3

SP 14

OP. MICHAŁ KOZŁOWSKI

 1. Damian Śliwa kl. 5 b
 2. Mateusz Trybel kl. 5 b

SP 24

OP. MONIKA NOWAK

 1. Wiktor Stepień kl. 4 a

OP. JOANNA CZARNOWSKA

 1. Diana Stokowiec kl. 6 b       

Dodatkowe informacje