Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
Kielce, ul. Ogrodowa 3B

Tak pijany, że aż nieprzytomny – miał opiekować się niepełnosprawnym synem

W dniu wczorajszym do dyżurnego  Straży Miejskiej w Kielcach wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że na zieleńcu przy ul. Ściegiennego w Kielcach leży jakiś człowiek.

We wskazane miejsce został natychmiast skierowany,wykonujący w pobliżu czynności związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się COVID-19 patrol Straży Miejskiej.

Strażnicy stwierdzili, że leżący mężczyzna jest w stanie upojenia alkoholowego i nie może poruszać się  o własnych siłach. W towarzystwie nietrzeźwego znajdował się całkowicie bezradny w tej sytuacji chłopak, który nie był w stanie porozumieć się z funkcjonariuszami oraz sprawiał wrażenie całkowicie zdezorientowanego i wystraszonego. Jak się okazało był to niepełnosprawny intelektualnie syn leżącego mężczyzny.

Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności  i ustaleniach, strażnicy skontaktowali się z żoną nietrzeźwego mężczyzny, która potwierdziła, że jej małżonek wyszedł z mieszkania w towarzystwie  niepełnosprawnego, wymagającego stałej opieki  syna.

Po upewnieniu się, że obaj nie  potrzebują pomocy medycznej, funkcjonariusze odwieźli nietrzeźwego ojca wraz z synem ich do domu.

Wobec nieodpowiedzialnego mężczyzny, który jest prawnym opiekunem osoby niepełnosprawnej prowadzone będzie dalsze postępowanie w związku z popełnieniem przez niego czynu karalnego.

 

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

© Copyright 2020 Straż Miejska Kielce. All Rights Reserved.

Szukaj