Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
Kielce, ul. Ogrodowa 3B

Parkowanie na miejscach dla osób niepełnosprawnych

Zaparkowała na miejscu dla niepełnosprawnych, próbowała oszukać Strażników Miejskich aby uniknąć mandatu.

Zgłoszenia dotyczące nieuprawnionego parkowania na miejscach dla osób z niepełnosprawnością to codzienność w pracy Straży Miejskiej. Dziś również wpłynęło takie zgłoszenie – tym razem dotyczyło blokowania parkingu pod jednym z kieleckich urzędów.

Funkcjonariusze po kilkunastu minutach byli na miejscu zgłoszenia, gdzie ich oczom ukazały się dwa miejsca wyznaczone dla osób niepełnosprawnych oba zajęte przez  nieprawidłowo zaparkowane pojazdy.Po chwili oczekiwania do Strażników podszedł pierwszy z nich. Ze skruchą i zawstydzeniem  wysłuchał pouczenia i przyjął zasłużony mandat.

Nie wiemy, czy właścicielka drugiego auta obserwowała całe zajście, wiemy jednak, że postanowiła obrać inną strategię. Podchodząc do Strażników oświadczyła, że co prawda nie posiada karty uprawniającej do parkowania na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, ale mogła zaparkować w tym miejscu, ponieważ przywiozła osobę niepełnosprawną i pomogła jej dostać się do urzędu. Na prośbę Strażnika zgodziła się nawet wrócić do urzędu i wskazać przywiezioną przez siebie osobę.

Z pozoru plan był dobry. Kobieta była przekonana, że to sprytne wytłumaczenie pozwoli jej uniknąć przykrych konsekwencji. Nie spodziewała się jednak, że Strażnik rzeczywiście ruszy w kierunku budynku, prosząc o wskazanie pasażera. Jej plan legł w gruzach. Nie mając innego wyjścia, kobieta była zmuszona przyznać, że nie było żadnego pasażera, a cała historyjka miała ją tylko uchronić przed mandatem.

Oszukiwanie nie zadziałało w spodziewany sposób, a maksymalny mandat byłnieuchronny i dotkliwy.

Należy przypomnieć, że za nieuprawnione zaparkowanie pojazdu na miejscu przeznaczonym dla osób niepełnosprawnych, kierowca może otrzymać mandat karny w kwocie 500 zł i 5 punktów karnych. Taki pojazd może zostać odholowany na parking strzeżony, na koszt właściciela.

Natomiast używanie karty parkingowej przez osobę nieuprawnioną oznacza złamanie art. 8 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym.  W takim przypadku  mandat karny może sięgnąć kwoty 800 złotych. Jednocześnie kierowca otrzyma aż 7 punktów karnych.

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

© Copyright 2020 Straż Miejska Kielce. All Rights Reserved.

Szukaj