Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
Kielce, ul. Ogrodowa 3B

Nauka na wesoło – bezpiecznie w koło

Niezmiernie miło nam poinformować, iż kieleccy Strażnicy Miejscy w dniu 14 września 2020 r. rozpoczęli cykl tegorocznych zajęć edukacyjnych, które składają się na realizowany przez naszą jednostkę Program Profilaktyczny pod hasłem „Bezpieczne Kielce ze Strażą Miejską”.

Pierwsze zajęcia z najmłodszymi – uczniami klas 0 oraz 1, odbyły się z zastosowaniem się do wszelkich wymogów sanitarnych, na świeżym powietrzu na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Kielcach.

Nasi mili uczniowie uczyli się bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym przy wykorzystaniu Autochodzika – specjalnego pluszowego miasteczka drogowego. Uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowane przez nas zajęcia i chętnie odpowiadali na zadawane pytania, następnie ochoczo – a co najważniejsze prawidłowo, pokonywali przejście dla pieszych i sprawnie reagowali na sygnały drogowe.

Nagrodą dla uczestników zajęć niewątpliwie była możliwość wcielenia się w rolę kierowcy samochodu – nie osobowego, lecz pluszowego. Dla nas zaś nagrodą była wyśmienita zabawa, doskonałe humory i moc uśmiechów, którymi obdarzyli nas uczniowie.

Na najlepszych kierowców oraz wzorowych uczestników ruchu drogowego czekały nagrody rzeczowe. Dla upamiętnienia tego jakże zacnego dla nas spotkania oraz dla zwiększenia wiedzy dzieci o bezpiecznym i świadomym uczestnictwie w ruchu drogowym, na ręce każdego z uczniów, powędrowały kolorowanki edukacyjne. Dziękujemy za wyśmienitą zabawę i do zobaczenia w szkole.

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

© Copyright 2021 Straż Miejska Kielce. All Rights Reserved.

Szukaj