Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
Kielce, ul. Ogrodowa 3B

Dzień Samorządu Terytorialnego

Dzień 27 maja, w kartce kalendarza, jest Dniem Samorządu Terytorialnego.

To dzień, który upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku, gdzie najważniejszym etapem było wprowadzenie bezpośrednich wyborów wójtów, burmistrzów, prezydentów miasta. Lokalni mieszkańcy dzięki temu, mają wpływ na wybór włodarza oraz większe zaangażowanie w życie społeczne.

W tym dniu funkcjonariusze Straży Miejskiej, z innymi podległymi jednostkami Samorządu Terytorialnego mieli przyjemność uczestniczyć w evencie, którego organizatorem był Prezydent Miasta Kielce. Na plenerowym spotkaniu, mogliśmy przybliżyć naszą pracę jaką wykonujemy na co dzień, w zakresie ochrony porządku publicznego, wynikające z ustaw i aktów prawa miejscowego.

Wykwalifikowani strażnicy uczyli samoobrony, gdzie jej umiejętność umożliwi nam skuteczną reakcję w sytuacji zagrożenia oraz przedstawili kilka najważniejszych chwytów. Nasz ratownik, przekazywał wiedzę na temat pierwszej pomocy przedmedycznej, uczył jak możemy podtrzymać funkcje życiowe do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Dla najmłodszych nie zabrakło gier i zabaw z tematyki bezpieczeństwa, czyli nauka przez zabawę. Najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe.

Serdecznie dziękujemy organizatorom, za zaproszenie wzięcia udziału w spotkaniu z mieszkańcami, gdzie mogliśmy promować naszą rolę i zadania na rzecz społeczności lokalnej.

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

© Copyright 2021 Straż Miejska Kielce. All Rights Reserved.

Szukaj