Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
Kielce, ul. Ogrodowa 3B

Informacja o działaniu Straży Miejskiej w okresie epidemii

 Straż Miejska w Kielcach informuje, że w związku z ogłoszeniem na obszarze Polski stanu zagrożenia epidemicznego,w pierwszej kolejności realizuje zadania związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się SARS-Cov-2 (tzw. koronawirusa). Zadania te mają nadany priorytet i są realizowane z pełnym zaangażowaniem posiadanych sił i środków.

Patrolujący miasto strażnicy zauważają jednak, że duże grono kierujących pojazdami zaczęło ignorować ustawione w naszym mieście znaki drogowe. Być może kierujący uznali, że funkcjonariusze zajęci innymi zadaniami nie zwrócą uwagi na popełniane przez nich wykroczenia. Nic bardziej mylnego!

Prawdą jest, że na obecną chwilę patrole nie nakładają blokad na koła oraz nie pozostawiają wezwań do stawienia się w siedzibie Straży, nie mniej jednak, w przypadku stwierdzenia popełnienia wykroczenia wykonują dokumentację fotograficzną oraz sporządzają odpowiednią notatkę, w celu późniejszego wezwania i rozliczenia osób lekceważących zasady ruchu drogowego, po ustaniu zagrożenia epidemiologicznego będą kierowane wnioski do Sądu o wykroczenia.

 

W związku z tym apelujemy do osób kierujących pojazdami o przestrzeganie przepisów zawartych w Prawie o ruchu drogowym, szczególnie o prawidłowe parkowanie pojazdów  i nie pozostawianie ich w miejscach do tego nie wyznaczonych.

 

 

 

 

 

 

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

© Copyright 2020 Straż Miejska Kielce. All Rights Reserved.

Szukaj