Jak przy mini­malnej zmianie nawy­ków bez dymu pal...


czytaj więcej

Wypełnij Oświadczenie Woli

Straż Miejska Kielce prowadzi działania w kierunku podnoszenia świadomości na temat transplantacji organów po śmierci. Weź od strażnika i wypełnij...


czytaj więcej

27.11.2017 - Pierwsza pomoc

W sobotę około godz. 14-tej strażnicy miejscy, z polecenia dyżurnego naszej jednostki, udali się na ul. Spółdzielczą, gdzie w okolicach bloku nr 6 miał leżeć nietrzeżwy mężczyzna. Funkcjonariusze byli akurat na sąsiedniej ulicy, więc na interwencję dotarli bardzo szybko. Na miejscu zastali mężczyznę leżącego twarzą do ziemi.

Sprawdzili jego parametry życiowe, a kiedy okazało się, że nie reagował na żadne bodźce i nie miał oddechu, powiadomili Pogotowie Ratunkowe i natychmiast przystąpili do prowadzenia resuscytacji krążeniowo - oddechowej, uciskajac klatkę piersiową oraz prowadząc wentylację za pomocą worka samorozprężalnego. Czynności ratownicze strażnicy kontynuowali aż do przejęcia poszkodowanego przez załogę pogotowia ratunkowego i zabraniu go na SOR. W trakcie zabezpieczania miejsca zdarzenia, w którym znajdowały się rzeczy osobiste poszkodowanego mężczyzny, do strażników dotarła przykra wiadomość, że mężczyzna zmarł w szpitalu. Patrol SM pozostał na miejscu wypadku do zakończenia czynności wykonywanych przez policję i prokuratora.

Dodatkowe informacje