Jak przy mini­malnej zmianie nawy­ków bez dymu pal...


czytaj więcej

Wypełnij Oświadczenie Woli

Straż Miejska Kielce prowadzi działania w kierunku podnoszenia świadomości na temat transplantacji organów po śmierci. Weź od strażnika i wypełnij...


czytaj więcej

19.06.2018 - Strażnicy udzielali pierwszej pomocy.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w sobotnie popołudnie. Do strażników miejskich podbiegł mężczyzna prosząc o udzielenie pomocy młodemu chłopakowi, który leży na chodniku przy ul. Staszica. Zgłaszający widział jak chłopak idąc chodnikiem potknął się, a upadając uderzył głową o betonowe płyty. Strażnicy natychmiast udzielili pierwszej pomocy rannemu mężczyźnie. Założone opatrunki zatamowały obfite krwawienie z ran na nosie i głowie.

Ze względu na poważny uraz głowy monitorowny był stan chłopaka. 
W dniu 18.06.2018 r. pierwsza pomoc została udzielona innemu mężczyźnie, który leżał na przystanku autobusowym przy ul. Krakowskiej. Z relacji świadków wynikało, iż ten mężczyzna przewrócił się i uderzył głową o chodnik. Funkcjonariusze wezwali pogotowie, a poszkodowanemu jałowymi opatrunkami zabezpieczyli rany na twarzy oraz zatamowali silne krwawienie z nosa. W obu przypadkach przybyłe na miejsce pogotowie zdecydowało o zabraniu mężczyzn do Szpitala.

Dodatkowe informacje