Jak przy mini­malnej zmianie nawy­ków bez dymu pal...


czytaj więcej

Wypełnij Oświadczenie Woli

Straż Miejska Kielce prowadzi działania w kierunku podnoszenia świadomości na temat transplantacji organów po śmierci. Weź od strażnika i wypełnij...


czytaj więcej

07.08.2018 - Okradli nietrzeźwego, wpadli, bo nagrały ich kamery monitoringu.

Strażnicy miejscy ujęli dwie osoby, podejrzane o kradzież na przystanku autobusowym. Do zdarzenia doszło 4 sierpnia br. Przed godziną 6 rano patrol Straży Miejskiej udał się na ul. Żytnią, gdzie na przystanku autobusowym miał leżeć nietrzeźwy mężczyzna. Tuż przed przyjazdem na miejsce dyżurny powiadomił funkcjonariuszy, iż leżący mężczyzna prawdopodobnie został okradziony.

Kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały jak młoda kobieta i mężczyzna myśląc, że nikt ich nie widzi, postanowili skorzystać z okazji i przeszukać zawartość kieszeni i saszetki nietrzeźwego. Po zabraniu interesujących ich rzeczy wsiedli do autobusu i odjechali. Strażnicy miejscy po dotarciu na ul. Żytnią upewnili się, iż nietrzeźwy mężczyzna nie potrzebuje pomocy medycznej i udali się za parą złodziei. Autobus, którym odjechali kobieta i mężczyzna został bardzo szybko zlokalizowany, a sprawcy zidentyfikowani i ujęci na podstawie dokładnie podanego rysopisu. Wraz z dowodami swojego przestępczego czynu zaskoczona para 24 - latków została przekazana funkcjonariuszom policji.

Dodatkowe informacje