Gala Finałowa „Jestem bezpieczny na drodze”

Zagadka: może być długa lub krótka, może być prosta lub kręta, może być z górki lub pod górkę. Odpowiedź brzmi: DROGA . Każdy z nas już od najmłodszych lat swojego życia gdzieś podąża. Ci najmłodsi chociażby do przedszkoli, szkół, na place zabaw czy na spacery. By ich droga była zawsze bezpieczna, konieczne jest jak najwcześniejsze ich edukowanie w kwestii zagrożeń czyhających na uczestników ruchu drogowego.

 

Na co dzień o te kwestie dbają rodzice i opiekunowie, w placówkach oświatowych – nauczyciele, zaś podczas lekcji profilaktycznych – kieleccy Strażnicy Miejscy. Funkcjonariusze kieleckiej Straży Miejskiej, by uwieńczyć i podsumować lekcje profilaktyczne dotyczące bezpiecznego i świadomego uczestnictwa dzieci w ruchu drogowym, co roku organizują konkurs plastyczny pod hasłem „Jestem bezpieczny na drodze”. Tegoroczna uroczysta Gala Finałowa tegoż konkursu odbyła się w Kinie Moskwa w piątek 22 listopada 2019r. Na Gali pojawiło się 220 uczniów z aż 34 przedszkoli samorządowych i szkół podstawowych z terenu miasta Kielce.

Uczniowie w swoich przepięknych pracach plastycznych poruszali tematykę nie tylko dotyczącą konieczności respektowania przepisów ruchu drogowego, ale i kontaktów z nieznanymi osobami lub zwierzętami. Wszyscy przybyli na Galę Finałową z rąk Komendant Straży Miejskiej w Kielcach Pani Renaty Gruszczyńskiej oraz Pana Ireneusza Kołodzieja, pełniącego obowiązki Zastępcy Komendanta, otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Nagrody rzeczowe za wieloletnią współpracę i cykliczne zaangażowanie w działania profilaktyczne kieleckiej Straży Miejskiej, powędrowały także do wybranych pedagogów oraz placówek oświatowych. Przydatny dla placówek edukacyjnych, sprzęt elektroniczny powędrował do Przedszkola Samorządowego nr 16, Przedszkola Samorządowego nr 28, Szkoły Podstawowej nr 15 oraz Szkoły Podstawowej nr 22 w Kielcach. Wśród dzieci natomiast w kategorii pierwszej (3,4,5-latki) triumf święcili podopieczni Oddziałów Przedszkolnych przy SP nr 34 w Kielcach (miejsce I oraz III), Przedszkoli Samorządowych nr 8 (miejsce II), 18 (miejsce III) ,27 (miejsce II).
W kategorii drugiej (6-7-latki) bezkonkurencyjni byli wychowankowie Przedszkola Samorządowego nr 2 (miejsce I, II, III), Szkoły Podstawowej nr 15 (miejsce II) oraz Szkoły Podstawowej nr 22 (miejsce III).

Niezmiernie miło nam poinformować, iż w kategorii trzeciej (8,9-latki) miejsce I zajęła Szkoła Podstawowa nr 15, miejsce II – SP 4 i SP 28, miejsce III – SP 4, SP 15, SP 33. Laureatom konkursowym, niezależnie od zdobytego tytułu, gratulujemy. Pamiętajcie – to właśnie Wasze prace zostały wybrane przez szacowne jury konkursowe spośród nie bagatela! 524 wszystkich prac, które wpłynęły do kieleckiej Straży Miejskiej. Dziękujemy członkom Jury – Pani Darii Marczewskiej-Skowron (Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Kielce) oraz Pani Agnieszce Bartoszak (Dom Kultury „Białogon”) za Wasze zaangażowanie w wybór najciekawszych i najbarwniejszych prac konkursowych.

Dziękujemy Gospodarzom, czyli właścicielom i pracownikom Kina Moskwa, za to, że kolejny raz udowadniacie zaangażowanie w kwestie edukacji dzieci i młodzieży. Przede wszystkim jednak pragniemy podziękować rodzicom, dziadkom i innym członkom rodzin, którzy już tradycyjnie licznie pojawiają się podczas organizowanych przez nas finałów konkursów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w powodzenie konkursu „Jestem bezpieczny na drodze”.

GALERIA - zobacz

Dodatkowe informacje