04.06.2018 - Wielki Finał działań profilaktycznych

Finał dwóch całorocznych akcji „Bezpieczniej ze Strażą Miejską” oraz „Dbaj o energię – zbieraj baterie” odbył się 4 czerwca 2018 r. na terenie Centrum Biznesu i Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W tym dniu na ulicy Świętokrzyskiej 21 spotkali się wszyscy Ci, którzy na co dzień aktywnie angażują się w tematykę bezpieczeństwa.

Do Konkursu „Bezpieczniej ze Strażą Miejską” zakwalifikowało się 9 sześcioosobowych drużyn, które cały rok szkolny 2017/2018 brały udział w rozmaitych zmaganiach konkursowych. Pierwszym etapem Konkursu był test wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. Kolejnym – zaprojektowanie gry planszowej dotyczącej problematyki szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Kolejny etap stanowiło sprawdzenie tego, czy kieleccy uczniowie potrafią udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej i znają jej podstawowe założenia. Ostatnim już – IV etapem, był przejazd po miasteczku ruchu drogowego, co spotkało się u młodych kierowców z dużym entuzjazmem. Uczniowie bowiem podczas tego etapu musieli nie tylko wykazać się prawidłową reakcją na znaki i sygnały drogowe, ale i mieli do pokonania nie zawsze łatwe przeszkody – równoważnię, przekładnię czy slalom. W Konkursie „Bezpiecznie ze Strażą Miejską”, którego Finał uświetniła obecność Zastępcy Prezydenta Miasta Kielce – Pana Andrzeja Syguta, I miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej nr 34 w Kielcach. Miejsce II zdobył zespół ze Szkoły Podstawowej nr 32 w Kielcach, zaś jako trzeci na podium stanęła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Kielcach. Wszystkie zespoły biorące udział w Konkursie otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które powędrowały także do rąk mocno zaangażowanych opiekunów szkolnych drużyn. Trzy pierwsze zespoły uhonorowane zostały także nagrodami dla placówek oświatowych – apteczkami pierwszej pomocy wraz z wyposażeniem czy zestawem sprzętu sportowego.

Dziękujemy wszystkim tym, bez których Konkurs nie cieszył by się takim zainteresowaniem i powodzeniem. Dziękujemy Prezydentowi, uczestnikom, opiekunom, rodzicom, partnerom i instytucjom wspierającym wydarzenie – Wydziałowi Edukacji, Promocji i Pożytku Publicznego – Referatowi Promocji Zdrowia i Profilaktyki UM Kielce, Wydziałowi Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem UM Kielce, Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego w Kielcach, Miejskiemu Zarządowi Dróg w Kielcach oraz przedstawicielkom Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Przyjmijcie proszę nasze wyrazy wdzięczności .

Kolejną akcją całoroczną, której rozstrzygnięcie nastąpiło 4 czerwca 2018r. , była akcja pod hasłem „Dbaj o energię – zbieraj baterie”. Do udziału w zbiórce baterii – czyli dość często kłopotliwego, a zarazem niebezpiecznego surowca, przystąpiło 48 placówek z terenu miasta Kielce. Spośród nich najwięcej baterii w roku szkolnym 2017/2018 zebrały Szkoła Podstawowa nr 34 w Kielcach, Szkoła Podstawowa nr 39 w Kielcach, Szkoła Podstawowa nr 11 w Kielcach, Gimnazjum nr 27 oraz Szkoła Podstawowa nr 31 w Kielcach. Dla tych placówek oświatowych przygotowaliśmy nagrody w postaci profesjonalnych koszy do zbiórki baterii. Pozostałe placówki, które zaangażowały się w akcję, otrzymały upominki dla placówek – gry planszowe, książki, kolorowanki edukacyjne itp. Serdecznie dziękujemy placówkom oświatowym, partnerom – MB Recykling i wszystkim tym, którym los środowiska nie jest obojętny.

Dodatkowe informacje