Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
25-024 Kielce,
ul. Ogrodowa 3B
Nasza strona na Facebooku

Dbajmy o zwierzęta!

Funkcjonariusze Straży Miejskiej uratowali zmarzniętego, zapadającego w hipotermię jeża. Interwencję zgłosił mieszkaniec, który zauważył leżące zwierzę, nie dające oznak życia. Jeża niezwłocznie przekazano lekarzowi, który go opatrzył. Wkrótce zostanie wypuszczony na wolność.

Kierowco pamiętaj!
Uruchamiając samochód (zwłaszcza po postoju na zewnętrznym parkingu), dobrze narobić trochę hałasu - w ciepłych zakamarkach naszych pojazdów lubią schronić się przed zimnem małe zwierzęta, np. koty, kuny itp.

Strażnicy miejscy z EKO-patrolu przypominają, że wraz z nadchodzącymi chłodami takie przypadki mogą się powtarzać. Pod rozgrzanymi maskami pojazdów zwierzęta lubią szukać ciepła. Dlatego kierowcy wsiadający do samochodów w okresie jesienno - zimowym powinni spojrzeć uważniej na swoje pojazdy i zachowywać się głośniej (np. trzasnąć drzwiami, włączyć radio), by sprowokować ewentualnych dzikich lokatorów do opuszczenia kryjówek w samochodzie. Jazda z ukrytymi pod maską lub w zakamarkach podwozia pasażerami ,,na gapę” może się bowiem skończyć tragicznie.

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

All Rights Reserved (2021)

Szukaj