Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
25-024 Kielce,
ul. Ogrodowa 3B
Nasza strona na Facebooku

Dziękujemy!

17 października 2022 r. drzwi Straży Miejskiej w Kielcach były szeroko otwarte dla uczniów klas mundurowych, maturzystów oraz studentów w ramach akcji pod hasłem ,,Dzień otwarty Straży Miejskiej’’.
Szkołom, partnerom, mediom oraz studentom o kierunku Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Ratownictwa Medycznego dziękujemy za liczne przybycie. Było nam niezmiernie miło gościć Was w naszych progach.

A teraz w pigułce to, co się u nas działo:

Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomach zaprezentowany przez studentów II roku UJK o kierunku Ratownik Medyczny, prezentacja radiowozów oraz bezzałogowego statku powietrznego typu dron, rozmowa z Panią Komendant oraz z kierownictwem poszczególnych sekcji- to tylko część atrakcji, które zostały zaprezentowane przez Straż Miejską w Kielcach podczas dnia otwartego.
Zainteresowani uzyskali szczegółowe informacje dotyczące pragmatyki procesu rekrutacji.
Młodzież miała okazję zobaczyć sprzęt, jaki wykorzystywany jest w codziennej służbie przez strażników.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa pojazdów służbowych z możliwością obejrzenia ich wnętrz.

Naszymi partnerami w tym wyjątkowym dla nas dniu byli: Wojskowe Centrum Rekrutacji w Kielcach, Komenda Miejska Policji w Kielcach, Miejska Biblioteka Publiczna, Uniwersytet Jana Kochanowskiego o kierunku Zdrowie Publiczne i Ratownictwo Medyczne, którzy swoim zaangażowaniem przybliżyli naszym gościom prace w jednostkach mundurowych oraz wzbogacili spotkanie poprzez promocję czytelnictwa w naszym regionie i wskazali rolę ochrony zdrowia w życiu społecznym.

Zaprezentowaliśmy specyfikę pracy strażnika miejskiego na różnych stanowiskach.
Obecność młodzieży pozwoliła nam przedstawić pozytywny wizerunek naszych działań, a być może określić przyszłą drogę zawodową młodych ludzi.

Powtarzaliśmy i powtarzamy: dbanie o Wasze bezpieczeństwo i mienie jest naszym priorytetem, a wykonywanie obowiązków z należytą starannością i uczciwością- naszą codzienna misją i pasją.

Dziękujemy!

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

All Rights Reserved (2021)

Szukaj