Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
25-024 Kielce,
ul. Ogrodowa 3B
Nasza strona na Facebooku

Strażnicy miejscy dbają o bezpieczeństwo osób odwiedzających cmentarze

Funkcjonariusze Straży Miejskiej dbają o bezpieczeństwo osób odwiedzających kieleckie nekropolie w okresie Święta Zmarłych.

W piątek 28 października, Straż Miejska w Kielcach rozpoczęła akcję profilaktyczną pod hasłem ,,Bezpieczny 1 listopada”. Celem jest kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań w zakresie bezpieczeństwa przy kieleckich nekropoliach. Osobom odwiedzającym Cmentarz Stary funkcjonariusze wręczają opaski odblaskowe i przypominają o noszeniu ich po zmroku.
Do wspólnych działań Straż Miejska w Kielcach zaprosiła młodzież z Zespołu Szkół nr 2 w Kielcach w celu uporządkowania grobów zapomnianych żołnierzy, którzy wpisali się w historię i kulturę Kielc. Dziękujemy uczniom za chęć i zaangażowanie.

Priorytetem w okresie święta będzie ruch pieszych i komunikacja miejska, stąd też funkcjonariusze reagują w przypadkach niestosowania się przez kierujących m. in. do zakazów parkowania. Jak co roku apelujemy, aby w okresie Święta Zmarłych zwracać szczególną uwagę na oznakowanie, które w tym czasie może różnić się od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień. Zanim udamy się na groby najbliższych, zapoznajmy się ze zmianami w organizacji ruchu i sprawdźmy, gdzie będą znajdować się wyznaczone parkingi.

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

All Rights Reserved (2021)

Szukaj