Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
Kielce, ul. Ogrodowa 3B

Zaniedbany pies. Bez karmy, bez wody, bez opieki.

W dniu 1 czerwca 2021 r. dyżurny Straży Miejskiej w Kielcach odebrał zgłoszenie dotyczące bezustannie szczekającego psa, zamkniętego w mieszkaniu przy ulicy Krakowskiej.

Strażnicy z patrolu EKO po przybyciu na miejsce ustalili, że pies przebywa w mieszkaniu od kilku, może kilkunastu dni. Jak ustalono, jego właścicielka od kilkunastu miesięcy przebywa za granicą, a psem powinien zajmować się ktoś z jej znajomych. Jednak z relacji sąsiadów wynikało, że opiekun nie pojawiał się co najmniej od tygodnia.

Ustalono i wezwano zarządcę budynku, dzięki czemu można było wejść do lokalu. Po wejściu do mieszkania, Strażnicy zauważyli bardzo zaniedbanego, wychudzonego małego psa. Zwierzak nie miał dostępu do karmy ani wody. Podłoga w mieszkaniu pokryta była psimi odchodami, co potwierdzało informacje o całkowitym braku opieki nad zwierzęciem. Okazało się również, że w mieszkaniu znajdowała się klatka, w której zamknięte były trzy chomiki (w tym jeden martwy). Chomiki również nie miały żadnego dostępu do karmy ani wody.

Z uwagi na dobro zwierząt, Strażnicy wezwali na miejsce pracowników schroniska, którzy zabrali je do weterynarza a następnie do schroniska dla zwierząt.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami, Strażnicy podjęli decyzję o skierowaniu wniosku o ściganie. W tym celu sporządzili szczegółowy raport oraz dokumentację fotograficzną przedstawiającą warunki w jakich trzymane były zwierzęta. Dokumentacja wraz z danymi właściciela psa została przekazana do III Komisariatu Policji w Kielcach.

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

© Copyright 2021 Straż Miejska Kielce. All Rights Reserved.

Szukaj