Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
Kielce, ul. Ogrodowa 3B

Dobra energia płynie do nas z Ziemi

Troska o dobro środowiska, poprawa świadomości ekologicznej, wzmacnianie szacunku i poczucia odpowiedzialności za losy przyrody – to główne powody, dla których Straż Miejska w Kielcach, włączyła się po raz kolejny do cyklicznej akcji Urzędu Miasta w Kielcach, pod hasłem „Tydzień Energii z Przyrodą”.

Tegoroczna edycja z uwagi na sytuację epidemiologiczną, przeniosła się do internetu, za pośrednictwem, którego Strażniczki z Patrolu Szkolnego, spotkały się z uczniami z kieleckich szkół podstawowych i zaprosiły ich do emocjonujących rozgrywek w postaci multimedialnej gry o nazwie „Los Ziemi leży w Twoich rękach”. Uczniowie podczas zmagań konkursowych rozwiązywali rozmaite szyfrogramy, rebusy, zagadki, jak również mieli okazję wysłuchać bajek o wpływie człowieka na globalne ocieplenie klimatu lub posłuchać o mapie ginącego świata. Uczestnicy bardzo aktywnie zaangażowali się w nasze zajęcia edukacyjne i co ważne – wykazali, że los planety nie jest im obojętny.

Akcja, która odbyła się w dniach 7-8 czerwca, zaowocowała wręczeniem przez kielecką Straż Miejską kilkudziesięciu nagród rzeczowych dla uczniów, których świadomość ekologiczna okazała się plasować na najwyższym poziomie.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom oraz opiekunom z ramienia placówek oświatowych za udział w naszej edukacyjnej propozycji o charakterze proekologicznym. Podziękowania kierujemy także do Organizatorów – Wydziału Gospodarki Komunalnej
i Środowiska Urzędu Miasta w Kielcach. Do zobaczenia podczas kolejnych zajęć, eventów i akcji!

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

© Copyright 2021 Straż Miejska Kielce. All Rights Reserved.

Szukaj