Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
Kielce, ul. Ogrodowa 3B

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej żołnierzom, straży granicznej, harcerzom i mieszkańcom miasta Kielce

W sobotę 4 września br. funkcjonariusze Straży Miejskiej uczestniczyli w ceremonii odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Żołnierzom Wojska Polskiego , Straży Granicznej, Harcerzom i mieszkańcom miasta Kielce, którzy na przedpolach Kadzielni 5 września 1939 roku, pod komendą płk. Wacława Wilniewczyca – Dowódcy 74. Górnośląskiego Pułku Piechoty z Lublińca, przelewali krew w walce przeciwko niemieckim najeźdźcom.

Wydarzeniu towarzyszył piknik historyczny na skwerze Edmunda Niziurskiego przy Kadzielni, w miejscu gdzie stoczył się bój o miasto. Mogliśmy zobaczyć historyczny sprzęt , m.in. broń i wyposażenie używane przez walczących.

Nie zabrakło stoiska edukacyjnego Straży Miejskiej, gdzie funkcjonariusz z uprawnieniami ratownika medycznego uczył podjęcia działań resuscytacyjnych oraz pokazywał jak łatwe jest użycie defibrylatora. Funkcjonariuszka z patrolu szkolnego uczyła o szeroko pojętym bezpieczeństwie poprzez zabawę, gdzie w nagrodę za prawidłowe odpowiedzi (tylko takie były) dzieciaki otrzymywały nagrody rzeczowe. Rzecznik Straży Miejskiej odpowiadał na pytania mieszkańców. Nie zabrakło ulubieńca najmłodszych – maskotki Smikiego, który w tym dniu duże wrażenie wywarł nawet na dorosłych.

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

All Rights Reserved (PW - 2021)

Szukaj