Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
Kielce, ul. Ogrodowa 3B

Festynowy zawrót głowy

Miesiąc czerwiec to wspaniały okres nierozerwalnie wiążący się dla kieleckich Strażników Miejskich z uczestnictwem w licznych akcjach na świeżym powietrzu adresowanych do mieszkańców miasta. W sobotę koleżanki i koledzy z naszej jednostki mieli okazję wziąć udział w dwóch takich ciekawych wydarzeniachna kulturalnej mapie Kielc. Przed południem Strażnicy Miejscy pojawili się na Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego, zaś w godzinach popołudniowych, gościli w Parku Miejskim na evencie zorganizowanym przez Fundację Szansa dla Niewidomych.

Strażnicy Miejscy dla osób odwiedzających nasze stoiska, przygotowali wiele atrakcji. Wśród nich znalazły się wielkoformatowe gry planszowe, koło fortuny, rebusy, zagadki, krzyżówki czy konkurs na największą bańkę mydlaną. Ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców cieszyły się pokazy, jakie tego dnia przygotowaliśmy, by zwiększać wiedzę i świadomość lokalnej wspólnoty społecznej. Pierwszym z elementów pokazu był wyspecjalizowany dron kieleckiej Straży Miejskiej, który wykorzystujemy celem zwiększania bezpieczeństwa ekologicznego.

Mieszkańcy, niezależnie od wieku, chętnie także brali udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy, który przeprowadził jeden ze Strażników, posiadający uprawnienia ratownika medycznego. Podczas pokazów poruszano nie tylko kwestie związane z resuscytacją krążeniowo-oddechową, ale mówiono także o zastosowaniu znajdujących się w przestrzeni publicznej defibrylatorów dla ratowania życia i zdrowia. Do wszystkich amatorów dobrej zabawy ze Strażą Miejską powędrowały upominki i nagrody, wśród których były książki edukacyjne, nagrody rzeczowe, ale i słodkości – miód pitny i cukierki.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom za wspaniałą zabawę. Podziękowania także kierujemy do Organizatorów za włączenie nas w te niezwykle cenne akcje łączące dobrą zabawę z aspektem edukacyjnym. Bądźcie z nami podczas kolejnych imprez i spotkań.

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

All Rights Reserved (PW - 2021)

Szukaj