Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
25-024 Kielce,
ul. Ogrodowa 3B
Nasza strona na Facebooku

Nie zostawiaj dzieci i zwierząt w rozgrzanym aucie!

Komunikat

W związku z nadciągającą falą upałów Straż Miejska w Kielcach przestrzega i informuje!

Wnętrze pojazdu rozgrzewa się bardzo szybko, a kilka minut spędzonych w zamkniętym samochodzie wystarczy by organizm człowieka lub zwierzęcia przestał prawidłowo funkcjonować.

Bądźmy czujni i nie bójmy się reagować, gdy zobaczymy pozostawione dziecko lub zwierzę w zamkniętym aucie. Widząc zagrożone wysoką temperaturą osoby lub zwierzęta zamknięte w pojeździe, należy pilnie zadzwonić na numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do dyżurnego Straży Miejskiej w Kielcach na numer 986.

Pamiętajmy, jeżeli wszystkie drzwi w aucie są zamknięte i brak jest możliwości dostania się do jego wnętrza, działając w stanie wyższej konieczności, należy podjąć działania ratujące życie i zdrowie.

W przypadku potrzeby wybicia szyby w pojeździe pamiętajmy, aby była to szyba będąca po przeciwnej stronie miejsca zajmowanego przez osobę znajdującą się w pojeździe oraz o tym, aby po uwolnieniu przemieścić osobę lub zwierzę do chłodniejszego miejsca.

Przed podjęciem radykalnych kroków, należy rozejrzeć się, czy w pobliżu samochodu nie znajduje się opiekun pozostawionego dziecka lub zwierzęcia.

Gdy dziecko jest nieprzytomne i nie oddycha, należy pilnie podjąć resuscytację i kontynuować ją, aż do przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Udzielanie pierwszej pomocy dziecku zaczynamy od odchylenia głowy do tyłu i wykonaniu 5 wdechów ratowniczych. Jeżeli nie będzie reakcji dziecka należy wykonać masaż serca do chwili przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego, według następującego schematu: 30 uciśnięć mostka bez odrywania rąk od klatki piersiowej, następnie 2 wdechy ratownicze i kolejne 30 uciśnięć mostka.

Pamiętajmy, że przegrzanie organizmu może doprowadzić do śmiertelnego udaru cieplnego lub poważnych następstw neurologicznych.

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

All Rights Reserved (2021)

Szukaj