Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
25-024 Kielce,
ul. Ogrodowa 3B
Nasza strona na Facebooku

Zwracamy uwagę na osoby potrzebujące pomocy w okresie jesienno-zimowym.

W związku z nadchodzącym okresem jesienno - zimowym Straż Miejska w Kielcach apeluje do mieszkańców miasta o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby wymagające pomocy.

Bądźmy wrażliwi szczególnie na osoby starsze, samotne, niepełnosprawne i bezdomne, przebywające w miejscach zagrażających ich zdrowiu i życiu.

Przypominamy, że na terenie naszego miasta funkcjonują schroniska i noclegownie przeznaczone dla bezdomnych, które udzielają schronienia i pomocy.

Zachęcamy do skorzystania ze strony internetowej Straży Miejskiej w Kielcach, na której zamieszczony jest wykaz placówek ogrzewalni oraz do rejestru sporządzonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

Strażnicy miejscy wraz z pracownikiem Miejskiego Ośrodka Pomocy w Rodzinie streetworkerem monitorują miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. W trakcie wizyt oceniana jest ich kondycja fizyczna i psychiczna, informowani są o możliwości skorzystania ze schronisk czy ogrzewalni. Miejsca przebywania osób bezdomnych to zazwyczaj pustostany, altany śmietnikowe, wiadukty czy zarośla.

W przypadku stwierdzenia osób mogących znajdować się w stanach zagrożenia zdrowia i życia, przebywających na klatkach schodowych, korytarzach budynków, w piwnicach, na strychach prosimy reagować natychmiast powiadamiając telefonicznie dyżurnego Straży Miejskiej w Kielcach (tel. 986) lub Policję pod numerem telefonu 112.

Zadzwoń po nas! Pomożemy!

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

All Rights Reserved (2021)

Szukaj