Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
25-024 Kielce,
ul. Ogrodowa 3B
Nasza strona na Facebooku

W oku kamery monitoringu

Do pracy przy obsłudze kamer miejskich niezbędna jest spostrzegawczość, wprawne oko i intuicja. Funkcjonariusze monitoringu wizyjnego nieustannie czuwają nad tym, czy na ulicach miasta nie dochodzi do aktów wandalizmu, przestępstw czy wykroczeń.

W ostatnich tygodniach operatorzy monitoringu zaobserwowali wiele ciekawych zdarzeń.

Kamery rejestrują różnego rodzaju sytuacje, w tym przestępstwa takie jak bójki i pobicia, rozboje i kradzieże, a także wykroczenia związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych, czy naruszeniem przepisów ruchu drogowego. Takich przykładów mamy mnóstwo.

Oto niektóre z nich:

Po pierwsze – tak się u nas jeździ: pod prąd, pod zakaz, bez zastosowania się do znaków nakazu jazdy:

Alkoholu za kołnierz nie wylewamy. Leje się strumieniami - do przewodu pokarmowego:

Ten mężczyzna nowy rok świętuje cały rok i z tej okazji raczy się szampanem na przystanku autobusowym:

Kolejne wypatrzone ,,na gorąco” przez pracowników wykroczenie to spanie. Kielczanie lubią spać na świeżym powietrzu na ławce w parku lub w doniczce na Rynku:

 

Straż Miejska w Kielcach jest umundurowaną formacją samorządową, której zadaniem jest ochrona spokoju i porządku w miejscach publicznych, ochrona obiektów komunalnych i urządzeń użyteczności publicznej, informowanie społeczności lokalnej o stanie i rodzajach zagrożeń, a także inicjowanie i uczestnictwo w działaniach mających na celu zapobiegania popełnianiu przestępstw
i wykroczeń.

W związku z realizowanymi zadaniami straży przysługuje prawo do obserwowania i rejestrowania przy użyciu środków technicznych obrazu zdarzeń w miejscach publicznych. Straż Miejska w Kielcach realizuje te ustawowe prerogatywy za pomocą systemu kamer wchodzących w skład monitoringu wizyjnego miasta. Miejski monitoring jest jednym z ważniejszych elementów tworzących system bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. Pozwala w czasie rzeczywistym monitorować bieżące zagrożenia oraz przyczynia się do wykrywania przypadków łamania prawa. Zarejestrowany materiał bardzo często pozwala Policji ustalić sprawców przestępstw, a Straży Miejskiej sprawców wykroczeń.

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

All Rights Reserved (2021)

Szukaj