Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
25-024 Kielce,
ul. Ogrodowa 3B
Nasza strona na Facebooku

Konkurs - zrób domek dla jeża, karmnik lub budkę lęgową dla ptaków.

Międzynarodowy Dzień Jeża ma na celu uświadomienie ludzi, jak można pomóc tym małym zwierzakom. Jeże towarzyszą nam od dzieciństwa. To jedne z najbardziej rozpoznawalnych dzikich zwierząt żyjących w Polsce. Jeże możemy spotkać po zmroku na obrzeżach lasów, w parkach, ale również na osiedlach w dużych miastach czy przy ruchliwych drogach. Niestety te kolczaste ssaki są gatunkiem zagrożonym i jeśli nie zapewnimy im należytej ochrony w ciągu kilkunastu lat wyginą. Największym ale i nieświadomym zagrożeniem dla jeży jest człowiek, dlatego tak ważne jest aby poznać ich zwyczaje i potrzeby. Dzięki temu łatwiej będzie je chronić.

Straż Miejska w Kielcach na czele z EKO- patrolem zachęca młodzież do wzięcia udziału w konkursie na samodzielnie wykonany domek dla jeża, karmnik lub budkę lęgową dla ptaków.
W tym wyjątkowym dniu chcemy zadbać o te zwierzęta, które najbardziej potrzebują naszej pomocy w okresie jesienno – zimowym. To oznacza, że na naszą pomoc coraz bardziej liczą żyjące w pobliżu jeże i ptaki.

Zmiany w środowisku spowodowane przez człowieka powodują gwałtowne kurczenie się terenów będących ostojami łęgowymi wielu gatunków ptaków – coraz trudniej im znaleźć stare drzewa
z dziuplami, a zimą nie jest łatwo o pożywienie.

Budowa karmników jest najprostszym, jednocześnie najskuteczniejszym sposobem zwiększenia w naszym otoczeniu liczebności ptactwa. Odwiedzanie karmnika z przygotowanym pożywieniem choćby przez najbardziej pospolite gatunki ptaków, takie jak wróble czy sikory, może być źródłem ciekawych obserwacji i dostarczyć niezapomnianych wrażeń w obcowaniu z przyrodą.

DBAMY O PRZYRODĘ – SZANUJEMY ZWIERZĘTA.

Regulamin konkursu.

Oświadczenie rodzica (opiekuna prawnego), wyrażającego zgodę na przetwarzanie danych osobowych uczestnika dla celów konkursu.

Prace konkursowe należy złożyć do dnia 24 listopada 2022 r. do godz. 15:00.

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

All Rights Reserved (2021)

Szukaj