Jesteśmy dostępni
cały czas - 24/7
Telefon dyżurny
całodobowo 986
Lokalizacja
25-024 Kielce,
ul. Ogrodowa 3B
Nasza strona na Facebooku

Jechał pod prąd, bez uprawnień i pod wpływem alkoholu

Dzięki szybkiej reakcji i zdecydowanym działaniom strażników miejskich w dniu 10 stycznia 2023 r. zatrzymano do kontroli pojazd marki Seat, którego kierowca nie zastosował się do znaku drogowego B-2 (zakaz wjazdu) jadąc pod prąd ulicą Świętego Leonarda w kierunku ulicy Wesołej.
W trakcie legitymowania mężczyzny okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami a ponadto wyczuwalna była od niego charakterystyczna woń alkoholu.
W związku z tym strażnicy miejscy niezwłocznie wezwali na miejsce patrol Policji celem zbadania mężczyzny na zawartość alkoholu – w wydychanym powietrzu miał 1,22 promila alkoholu.
Dalsze czynności w sprawie strażnicy przekazali funkcjonariuszom Policji względem sprawcy w związku z popełnionym przez niego przestępstwem i wykroczeniem.

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. Zgodnie z zaostrzonymi przepisami, kto znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 m-cy do lat 5.
Recydywistom prawo jazdy zabierane jest dożywotnio.

Adres

sm_logo_czarne_x220.png
25-024 Kielce, ul. Ogrodowa 3B
Tel. 41 368 75 15
sekretariat@strazmiejska.kielce.pl

Lokalizacja

Numer alarmowy

986

All Rights Reserved (2021)

Szukaj